روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۰/۳۰
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 637
  • 420
  • 1,436,093
رونمایی از کتاب سبوی ساقی

سالن اجتماعات بلدیه تبریز میزبان یک رویداد فرهنگی بود . رونمایی از کتاب سبوی ساقی . کتابی که از نام و عنوانش به قول مولاخواه نشان از خط عاشقی نویسنده به مام میهنش دارد.
این کتاب که دغدغه های اجتماعی سیاسی نویسنده را درخود دارد شامل ۲۰۱ عنوان مقاله ژورنالیستی است که به همت دکتر مسعود بزرگر جلالی تالیف شده است .
از افتخارات این کتاب ، رونمایی آن بدست امام جمعه محبوب تبریز بود . او در این آئین بر فرهنگ مدنی و لزوم تمرکز و توجه به آن سخن گفت. گوئی از دل کتاب سخن می راند. البته آل هاشم کسوت خبری نویسنده را نیز بی نصیب از لطف خود نگذاشت و در فرازی از سخنان خود علاوه بر اهمیت کتابت و کتاب نویسی ، خبرنگاری و روزنامه نگاری را لازمه رشد و بالندگی جامعه دانست.
ناقد این کتاب در فرازی از سخنان خود به ارائه ویژگیهای مهم و برجسته این اثر اشاره نموده و گفت : این کتاب روایت اجتناب نویسنده از مثلث شوم زر و زور و تزویر است . جائیکه نویسنده بارها و بارها اشاره می کند وابسته و دلبسته هیچ جریان سیاسی نیستم.
مولاخواه به عجله و خونسردی توامان نویسنده نیز اشاره نموده و اظهارداشت : متون کتاب مالامال از این همراهی است ، عجله برای انتقال مطلب به خواننده در عین خونسردی در مبتلا نشدن به خط و خطوط زائد سیاسی .
از نقد تا تنازع ، عنوان دیگر محوریت این کتاب از دیدگاه نقادان بود که سیر تطور تیترها و مقاله های این اثر را به نمایش می گذارد.
نقدهایی که در بستر زمان و دغدغه های اجتماعی شکل میگیرد و حتی تا مرحله تنازع با اصحاب زر و زور و تزویر می رسد.
نویسنده اما روایت خود از کتاب را در یک نگاه فکری می جوید . او از تراژدی قیام امام حسین تا مشروطیت بدنبال ساخت بنیان های اصلی این کتاب بوده است آنجائیکه عدالت طلبی محوریت هر دو واقعه را بدست میگیرد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز