رونمایی از کتاب سبوی ساقی

سالن اجتماعات بلدیه تبریز میزبان یک رویداد فرهنگی بود . رونمایی از کتاب سبوی ساقی . کتابی که از نام و عنوانش به قول مولاخواه نشان از خط عاشقی نویسنده به مام میهنش دارد.
این کتاب که دغدغه های اجتماعی سیاسی نویسنده را درخود دارد شامل ۲۰۱ عنوان مقاله ژورنالیستی است که به همت دکتر مسعود بزرگر جلالی تالیف شده است .
از افتخارات این کتاب ، رونمایی آن بدست امام جمعه محبوب تبریز بود . او در این آئین بر فرهنگ مدنی و لزوم تمرکز و توجه به آن سخن گفت. گوئی از دل کتاب سخن می راند. البته آل هاشم کسوت خبری نویسنده را نیز بی نصیب از لطف خود نگذاشت و در فرازی از سخنان خود علاوه بر اهمیت کتابت و کتاب نویسی ، خبرنگاری و روزنامه نگاری را لازمه رشد و بالندگی جامعه دانست.
ناقد این کتاب در فرازی از سخنان خود به ارائه ویژگیهای مهم و برجسته این اثر اشاره نموده و گفت : این کتاب روایت اجتناب نویسنده از مثلث شوم زر و زور و تزویر است . جائیکه نویسنده بارها و بارها اشاره می کند وابسته و دلبسته هیچ جریان سیاسی نیستم.
مولاخواه به عجله و خونسردی توامان نویسنده نیز اشاره نموده و اظهارداشت : متون کتاب مالامال از این همراهی است ، عجله برای انتقال مطلب به خواننده در عین خونسردی در مبتلا نشدن به خط و خطوط زائد سیاسی .
از نقد تا تنازع ، عنوان دیگر محوریت این کتاب از دیدگاه نقادان بود که سیر تطور تیترها و مقاله های این اثر را به نمایش می گذارد.
نقدهایی که در بستر زمان و دغدغه های اجتماعی شکل میگیرد و حتی تا مرحله تنازع با اصحاب زر و زور و تزویر می رسد.
نویسنده اما روایت خود از کتاب را در یک نگاه فکری می جوید . او از تراژدی قیام امام حسین تا مشروطیت بدنبال ساخت بنیان های اصلی این کتاب بوده است آنجائیکه عدالت طلبی محوریت هر دو واقعه را بدست میگیرد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از