روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۷
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 410
  • 702
  • 1,334,611
رونمایی از ماکت فرضی عمارت غازانیه

ماکت فرضی عمارت غازانیه تبریز که به همت شهرداری منطقه ۶، توسط جمعی از دانشجویان معماری تبریز ساخته شده، رونمایی شد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۶ تبریز ماکت فرضی عمارت غازانیه تبریز که توسط دانشجویان معماری دانشگاه فنی و حرفه ای تبریز ساخته شده بود در سالن سامان احمدزاده شهردار منطقه ۶ تبریز در این رابطه گفت: ساخت ماکت فرضی عمارت شنب غازان در سال ۹۶ با همت دانشجویان معماری دانشگاه فنی‌ و حرفه ای تبریز شروع شد.
وی یادآور شد: انجمن غازانیه تبریز به‌ عنوان مشاور طرح، ناشر ساخت بوده و دانشجویان معمار توانستند ظرف مدت شش ماه با تکیه بر منابع کتابخانه‌ای، مینیاتورها و آثار باقیمانده ساخت اثر را به پایان برسانند.
احمدزاده ادامه داد: اداره کل میراث فرهنگی استان آذربایجان شرقی تأییدیه کارشناسی خود را در بهمن‌ماه ۹۶ تحویل داده و پس از ماهها پیگیری شهرداری منطقه ۶ و تلاش بی‌وقفه دانشجویان معماری، این ماکت در سالن اجتماعات منطقه رونمایی شد.
میرعلی اصغر نساج شهردار منطقه ۵ تبریز در این مراسم با بیان این که خود اهل محله شنب غازان و عضو انجمن غازانیه است از اجرای این برنامه توسط شهرداری منطقه ۶ تشکر کرد.
علی آجودان زاده عضو شورای کلانشهر تبریز نیز که خود را از اهالی شنب غازان معرفی کرد گفت: تبریز چندین منطقه تاریخی تاثیزگذار دارد و شنب غازان یکی از این مناطق تاریخی و فرهنگی است و اگر احیا شود مطمئناَ برای بخش گردشگری تبریز بسیار ارزشمند و موثر خواهد بود.
وی یادور شد: شهرک شنب غازان مزین به ۷۲شهید عاشورایی است که افتخار شنب غازان محسوب می شود.
سعید نیکو خصلت عضو شورای کلانشهر تبریز، ساخت ماکت توسط دانشجویان معماری دانشگاه فنی و حرفه ای را قدمی مثبت ارزیابی کرد و گفت: تبریز زادگاه عارفان، دانشمندان و حکیمان بزرگی است.
وی با اشاره به اهمیت گردشگری و رویداد تبریز ۲۰۱۸ گفت: قدرت تبریز مثال زدنی است چرا که ما در علم، فلسفه، دانش، شعر و حکمت سرآمد روزگار بودیم، تبریز مهد تولید علم بود و در دنیا به علم کشورمان استناد می شد و ما اکنون روی گنج نشسته ایم با جذب گردشگر و نشان دادن فرهنگ صلح طلبی می توانیم ارتباطات خود را با جهان گسترش دهیم.
نیکوخصلت همچنین اظهار داشت: تلاش می کنیم شورای شهر لایحه ای تنظیم کند که این ماکت به صورت طرح به صحن علنی شورا ارائه شده و در محله ی تاریخی شنب غازان ایجاد و احیا گردد.
در ادامه این مراسم، مهران بشارت غازانی، رئیس انجمن غازانیه به تاریخچه ی محله ی شنب غازان اشاره کرد و گفت: شنب از زبان سانسکریت گرفته شده و به معنای بهشت است .
گفتنی است در این مراسم کریم صادقزاده، عضو شورای شهر تبریز، دکتر مسعود برزگر جلالی معاون خدمات شهری و اجرایی، مهندس برادران قائم مقام معاون فرهنگی و اجتماعی، میکائیل نظری مدیر عامل سابق سازمان فرهنگی هنری تبریز ،علیرضا اصغری مدیر عامل سازمان پسماند و جمعی از مدیران ارشد شهری حضور داشتند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز