روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۶
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 362
  • 798
  • 1,333,861
رویه شورا باید آشکار کردن عظمت واقعی تبریز برای جهانیان باشد

فرماندار تبریز گفت: انتظار می رود در سالی که تبریز به عنوان پایتخت گردشگری شهرهای اسلامی انتخاب شده است مردم و نمایندگانشان در شورا باید رویه ای در پیش گیرند که عظمت واقعی تبریز در چشم جهانیان آشکار گردد.
به گزارش شهریار، رحیم شهرتی فر در اولین جلسه رسمی پنجمین دوره شورای اسلامی شهر تبریز با اعلام این مطلب اظهار داشت: تقارن آغاز به کار شورای پنجم با اولین هفته گرامیداشت دولت در دوره دوازدم را به فال نیک می گیرم و امیدوارم همه ارکان و اجزای نظام اسلای اعم از انتصابی و انتخابی در خدمت به مردم و اعتلای نظام و کشور موفق باشند.
وی با تبریک به اعضای پنجمین دوره شورای شهر تبریز اظهار داشت: نهاد شورا و نظام شورایی در ایران اسلامی و در جمهوری اسلامی ملهم از فرهنگ قرآنی و روایات معصومین که به مشورت تاکید زیادی کرده اند به عنوان یک رویه قانونی به رسمیت شناخته شده است.
فرماندار تبریز با اشاره به اینکه در سال ۱۳۷۸ اولین دوره شورا در دولت اصلاحات تشکیل شد و این نهاد به عنوان قوه مقننه جایگاه خود را در بین سایر نهادهای حکومتی بازیافت افزود: باید از حماسه آفرینی مردم ایران اسلامی در سراسر شهرها و روستاها بخصوص مردم شهرستان تبریز تقدیر و تشکر کرد. افزایش شرکت کنندگان و رای دهندگان در این دوره از انتخابات در تبریزاز نقاط قابل توجه و بارز بود.
شهرتی فر با اشاره به اینکه بعد از ۴۰ سال از انقلاب همچنیان مردم را با شور اشتیاق در پای صندوق های رای حاضر می بینیم نو این شان از وجود مردم سالاری دینی است افزود: این دوره از انتخابات در تبریز از نظر مدرک تحصیلی تغییر معناداری را شاهد بودیم حضور ۶۳ کاندیدا با مدرک دکتری، ۲۳۰ نفر با کارشناسی ارشد و ۳۶۹ نفر دارای مدرک کارشناسی تغییر قابل توجهی در نامزدها را بوجود آورده بود.
وی با ارائه گزارشی از مراحل انتخابات شورا در شهر تبریز گفت: در مرحله ثبت نام ، صلاحیت و برگزاری انتخابات با همکاری دستگاهها و تلاش شبانه روزی هئیت اجرایی و نظارت و فرمانداری و بخشداری انتخابات با صحت و سلامت کامل برگزار شد.
شهرتی فر افزود: برای انتخابات شورا، در سطح شهر تبریز ۶۱۶ شعبه فعال شد و ۷۲۹ هزار ۲۲۴ نفر در انتخابات شرکت کردند که در مقایسه دوره چهارم درصد مشارکت در این دوره ۶۰/۹۲ و در دور چهارم ۵۷/۱۲ درصد بود که افزایش معناداری را نشان می دهد.
وی با اشاره به آغاز به کار شورای پنجم تبریز از امروز گفت: انتظار می رود در سالی که تبریز به عنوا پایتخت انتخاب شده است مردم و نمایندگانشان در شورا باید رویه ای در پیش گیرند که عظمت واقعی تبریز در چشم جهانیان آشکار گردد. این برجسته شدن سطحی از توانایی ها را می طلبد که ویژگی های مختاف تبریز را نمایان سازد.
فرماندار شهرستان تبریز در پایان سخنانش تاکید کرد: همه مردم، مسئولین و نهادها خود را متعهد و ملزم به همکاری و همراهی با شورا می دانند و امیدواریم شورای پنجم شهر تبریز در راستای اعتلای این کهن شهر موفق باشد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز