روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۹
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 150
  • 814
  • 1,335,886
رژیم غذایی، هدف مهمِ پزشکان برای کنترل علائم «ام اس»

تعدادی از پزشکان و محققان انجام آزمایشاتی را آغاز کرده‌اند که به بررسی تاثیرات رژیم غذایی سالم بر علائم بیماری ام اس و خستگی مرتبط با این بیماری می‌پردازد.
متخصصان انجمن ملی ام اس در آمریکا در بررسی‌های انجام گرفته و تا مراحلی فعلی آزمایشات خود به این نتیجه رسیدند که رژیم غذایی می‌تواند در کنترل علائم بیماری ام اس نقش مفید و موثر داشته باشد.
در یکی از این مطالعات به طور خاص به بررسی تاثیر رژیم غذایی بر احساس خستگی مرتبط با ام اس پرداخته شد. همچنین تحقیق دوم مطالعه پایلوتی است که امکان‌پذیری مطالعه تاثیرات رژیم غذایی بر مبتلایان به ام اس را مورد بررسی قرار داد.
متخصصان با بیان اینکه مطالعات فزاینده‌ای در مورد ارتباط رژیم غذایی و ام اس انجام گرفته اظهار داشتند: مبتلایان به ام اس علاوه بر کنترل وزن می‌توانند از تاثیرات “عصب‌محافظتی” و ضد التهابیِ برخی رژیم غذایی که میزان کالری آنها تحت کنترل است بهره‌مند شوند.
به گزارش هلث لاین، همچنین مطالعه انجام گرفته روی ۱۷۵ هزار زن حاکی از آن است که مصرف چربی‌های غیراشباع ممکن است فاکتورهای خطرزای ام اس را تعدیل کند.
علاوه بر این، رژیم غذایی این قابلیت را دارد تا عملکرد شناختی را در مبتلایان به این بیماری تقویت کند. رژیم غذایی “پالئو که اخیرا معرفی شده به کنترل مشکلات مرتبط با خلق و خو، افسردگی، اضطراب و عملکرد شناختی بیش از شیوه‌های مدیریت استرس و ورزش کردن کمک می‌کند.
هرچند هنوز انجام مطالعات و آزمایش‌های بیشتر در این زمینه مورد نیاز است اما متخصصان این انجمن تاکید دارند که لازم نیست افراد مبتلا به ام اس تا نهایی شدن نتایج این مطالعات صبر کنند چرا که دنبال کردن یک رژیم غذایی سالم بسیاری از مشکلات جسمی و روانی را برطرف و تعدیل می‌کند و بنابراین بدون شک مبتلایان به ام اس نیز از این فاکتور سود خواهند برد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز