روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۷
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 16
  • 721
  • 1,334,938
ریالی از کمک‌های مردمی برای هزینه‌های جاری و حقوق کارکنان پرداخت نمی‌شود

مدیرکل کمیته امداد آذربایجان‌شرقی در خطبه‌های پیش از نماز جمعه تبریز از توزیع کمک‌های مردمی در جشن نیکوکاری بین نیازمندان تا ۲۵ اسفندخبر داد.
محمد کلامی با بیان اینکه این نهاد در ۵۵ سرفصل خدمات متنوع به مددجویان تحت حمایت ارائه می‌کند، گفت: کاهش هزینه‌های اداری با هدف افزایش کیفیت خدمات به مددجویان انجام می‌شود.
وی با اشاره به اینکه تشکیل کمیته امداد بلافاصله بعد از پیروزی انقلاب اسلامی نشان دهنده توجه امام راحل به فقرا بود، افزود: افتخار ما امدادگران این است که خدمت گذار نیازمندان هستیم و توفیق یافته‌ایم به سفارش ائمه اطهار (ع) عمل کنیم. کلامی با اعلام آمادگی کمیته امداد برای جمع آوری کمک‌های مردمی در جشن نیکوکاری، افزود: در آستانه سال نو و عید نوروز مردم با کمک خود دل محرومان و خانواده های نیازمند را شاد کنند. مردم و خیران استان امسال بیش از ۵۴ میلیارد تومان به نیازمندان کمک کرده‌اند.
وی با بیان اینکه ۶۳ خانوار با جمعیتی بیش از ۱۱۵ هزار نفر از این نهاد مستمری دریافت می‌کنند، اظهار کرد: امسال بودجه دولتی کمیته امداد استان ۲۱۷ میلیارد تومان بوده که از این مبلغ ۲۱۱ میلیارد تومان در سرفصل‌های مختلف برای مددجویان تحت حمایت هزینه شده است.
کلامی با بیان اینکه امسال یک هزار و ۲۴۰ واحد مسکونی برای مددجویان تحت حمایت خرید و احداث شده است، تصریح کرد: طی برنامه سه ساله پنج هزار مسکن برای مددجویان احداث خواهد شد که انتظار داریم بعد از سه سال هیچ خانواری فاقد مسکن نباشد. وی با اعلام اینکه در ۱۱ ماهه امسال بیش از ۹ میلیارد تومان صدقه در استان جمع آوری شده است، خاطرنشان کرد: کشاورزان خیر استان طی این مدت ۱۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان زکات پرداخت کرده‌اند.
مدیرکل کمیته امداد استان با بیان اینکه در شهرستان‌های کلیبر و خدا آفرین بیشترین تعداد مددجو ساکن هستند، گفت: در تبریز و بستان آباد نیز به نسبت جمعیت کمترین تعداد مددجوی تحت پوشش را داریم.
کلامی با بیان اینکه خودکفایی و ایجاد شغل برای مددجویان رویکرد کمیته امداد است،تاکید کرد: امسال سه هزار و ۴۳۰ خانوار به دلیل خودکفایی از چرخه حمایتی کمیته امداد استان خارج و خودکفا شده‌اند. وی با اعلام اینکه ۲۰ درصد مشاغل کوچک در استان توسط کمیته امداد ایجاد شده است، عنوان کرد: باید برای اشتغال مددجویان نیازسنجی و بازار سنجی شود و به سمت اشتغال زایی در فضای مجازی و شرکت های دانش بنیان حرکت کند.
کلامی با بیان اینکه امسال جشن نیکوکاری با شعار بهار همدلی، شکوه مهربانی طی روزهای ۱۸، ۱۹ و ۲۰ اسفند برگزار می‌شود، افزود: مردم استان می توانند با شماره گیری آنی پرداخت کمیته امداد # ۰۴۱*۱*۸۸۷۷* از طریق تلفن همراه خود با وارد کردن مبلغ مورد نظر در جشن نیکوکاری مشارکت کنند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز