روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۰۶
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 332
  • 1,139
  • 1,383,639
رییس جمهور منتخب متعلق به همه مردم است

معاون سیاسی امنیتی استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه مردم در انتخابات ۲۹ اردیبهشت نشان دادند که هوشیارند و به وعدههای بی اساس و نشدنی بها نمی دهند، افزود: مردم با اعتماد به دولت دکتر روحانی نشان دادند به ثبات علاقه مندند.
سعید شبستری در نشست خبری با حضور خبرنگاران رسانه ها و مطبوعات استان، با بیان اینکه دولت در چهار سال گذشته کارهای بزرگی انجام داده است، گفت: خدمات دولت در این سال ها برای مردم ملموس بود و در بعضی حوزه ها کارهای انجام شده با همه سال های بعد از انقلاب برابری می کرد.
شبستری با بیان اینکه تخریب مسئولان کشور، حرکت در مسیر دشمن و دو قطبی کردن جامعه است، افزود: بر خلاف ادعای برخی، رییس جمهور منتخب برای همه مردم است و همه مردم از خدمات دولت در زمینه های مختلف بهره مند می شوند.
معاون استاندار آذربایجان شرقی با انتقاد از اینکه عده ای همچنان به سیاه نمایی ادامه می دهند، تاکیدکرد: رقابت های انتخاباتی باید از این پس به رفاقت تبدیل شود.
وی با اشاره به مشارکت ۶۰ هزار نفر عوامل اجرایی و نظارتی از استان اذربایجان شرقی در انتخابات ۲۹ اردیبهشت، گفت: امنیت انتخابات با وجود تهدیدهای خارجی، عالی بود و هیچ گونه مشکل امنیتی نداشتیم.
شبستری با بیان اینکه فعالیت فرمانداران و بخشداران در تبیین عملکرد دولت منافاتی با انتخابات نداشت و هیچ جای شک و شبهه درخصوص طرفداری از جناح یا فرد خاصی نداشت، اظهارکرد: وقتی کسانی عملکرد چهارساله دولت را تخریب می کردند، وظیفه فرمانداران و بخشداران دفاع از عملکرد دولت بود.
شبستری اظهارکرد: آرای دکتر روحانی از ۵۵/۷ درصد در استان در دوره قبلی به ۶۵ درصد در این دوره افزایش یافت.
وی همچنین گفت: کمترین میزان مشارکت در دوره قبل با ۵۴ درصد در شهرستان تبریز بود که در این دوره به ۶۱ درصد افزایش یافت.
وی اظهارکرد: تجمیع آرا برای ثبت در سیستم وزارت کشور با حضور مشترک مجریان و ناظران انجام شده و در فرمانداری و هیأت نظارت نیز این صورتجلسه ها باهم تطبیق داده شدند.
رییس ستاد انتخابات استان گفت: با این حال برای اعتماد بیشتر صندوق هایی که معترضان انتخابات شوراها مدعی بودند رای شأن در آنها کم شمرده شده است، شمارش و هیچ تغییری در تعداد آرای ماخوذه حاصل نشد.
وی در زمینه فیلمی که توسط یک نفر با نگاه تهمت آفرینی و مشوش ساختن افکار عمومی در فضای عمومی منتشر شده است، گفت: این پرونده در دادستانی باز است و متهم باید توضیح دهد.
شبستری در زمینه استعفای اعضای هیأت نظارت بر انتخابات شوراها در استان نیز اظهارکرد: تا استعفا پذیرش نشود، سلب مسوولیت نمی شود و همان کسانی که استعفا دادند هم نتیجه انتخابات را تایید کردند.
معاون سیاسی استاندار آذربایجان شرقی در خصوص منتخبان انتخابات شوراها در استان اعلام کرد: در پنجمین انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا ۷۱ خانم موفق به کسب کرسی شورا شدند که ۲۳ نفر در شوراهای شهری و بقیه در شوراهای روستایی هستند.
وی همچنین گفت: از نظر تحصیلات ۱۸ نفر از نامزدهای انتخابات شوراهای اسلامی شهرهای استان دارای مدرک دکتری، ۶۵ نفر کارشناسی ارشد و ۱۶۰ نفر کارشناسی و ۶ نفر نیز مدرک حوزوی هستند.
شبستری گفت: در انتخابات شوراهای روستایی نیز ۴۳۲ نفر از منتخبان دارای مدرک کارشناسی، ۶۰۰ نفر دیپلم، چهار نفر حوزوی و بقیه زیردیپلم بودند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز