روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۳/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 65
  • 899
  • 1,048,482
رییس سیاو- ایکوموس: حفظ میراث فرهنگی و توسعه پایدار مکمل یکدیگرند

رییس نروژی کمیته بین‌ المللی معماری بومی موسوم به سیاو-ایکوموس گفت: حفظ و حراست از میراث فرهنگی در جهان و توسعه پایدار مکمل یکدیگر بوده و تضادی با هم ندارند.
گیزله ژاکلین در مراسم آغاز به کار کنفرانس بین المللی سه روزه معماری بومی در تبریز، افزود: این کنفرانس با هدف تشویق جوامع محلی و مردم سراسر جهان برای توجه به جایگاه میراث ‌فرهنگی در هویت و اجتماعی شدن افراد، آگاهی ‌افزایی از میزان گستردگی و آسیب‌ پذیری میراث‌ فرهنگی و نیز تلاش برای حفاظت و ارتقای میراث‌ فرهنگی برگزار می شود.
ژاکلین اظهار داشت: برگزاری این کنفرانس در سال های گذشته در کشورهایی مثل هند و تایلند آثار و نتایج بسیار درخشانی داشته و امیدواریم کنفرانس امسال در تبریز نیز که یکی از شهرهای مهم تاریخی با آثار و ابنیه های مهم است، جزو نتیجه بخش ترین کنفرانس ها باشد.
ژاکلین از همکاری کمیته بین المللی سیاو- ایکوموس با سازمان جهانی یونسکو خبر داد و افزود: این همکاری ها از سال ۲۰۰۷ در قالب حفظ و حراست از میراث جهانی و جوامع محلی شکل گرفته است و تلاش می کنیم این همکاری ها روز به روز گسترده تر شود.
ژاکلین ، درگیر شدن تعداد ۱۵ کشور با ۱۵ زبان مختلف و ۱۰ مذهب و دین گوناگون در جهان را از دستاوردهای مهم برگزاری کنفرانس های سیاو- ایکوموس برشمرد و ادامه داد: این کمیته به آثار و مسایل فرهنگی خاصی نیز پرداخت می کند که توجه به انرژی و تغییر اقلیم از جمله این موارد است.
کنفرانس بین‌ المللی معماری بومی موسوم به سیاو-ایکوموس تحت عنوان ‘میراث فرهنگی و توسعه پایدار’ آغاز وبه مدت سه روز در تبریز آغاز شد.
حفاظت از میراث فرهنگی به عنوان محرک و هدایت کننده توسعه پایدار، میراث بومی تبریز، ایران و خاورمیانه، میراث بومی و پایداری و موردهای مطالعاتی از جمله محورهای اصلی این کنفرانس است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز