روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۰۳
روزنامه ساقی آذربایجان
زائران خانه خدا هیچگونه نگرانی نداشته باشند

حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسکرنماینده ولی فقیه در امورحج و زیارت افزود : به عنوان کسی که سابقه طولانی در حج دارد تاکید می‌کنم که زائران به نگرانی‌های ایجاد شده؛ توجه نکنند.
سرپرست حجاج ایرانی اضافه کرد: مفاد تفاهم‌نامه امضا شده بین دو کشور در سفر آینده رئیس سازمان حج و زیارت باردیگر مرور خواهد شد و وزیر حج عربستان قول مساعد داده است که از زائران از زمان ورود به عربستان تا خروج از این کشور مراقبت می‌شود.
قاضی عسکر با اشاره به اینکه سفر حج سختی‌های خود را دارد؛ از زائران خواست دلهره و اضطراب را کنار بگذارند و افزود: مدیریت حج ما جمعی است و با کمک زائران، حج امسال برای اعزام ۸۶ هزار و ۵۰۰ زایر ساماندهی شده است.
وی همچنین از همه رسانه‌ها و اصحاب خبر خواست تا در انجام ماموریت و رسالت اطلاع رسانی خود در حوزه حج؛ مراقبت بیشتری داشته باشند تا زائران با آرامش خاطر این فریضه‌الهی را به انجام برسانند.
او توصیه هایی را در ارتباط با بهره‌مندی هر چه بیشتر زائران از فیض حضور در مکه مکرمه و مدینه منوره مطرح و خاطر نشان کرد: بازارگردی زیبنده مهمانان خدا نیست نباید فرصت دعا، مناجات، قرائت قرآن و حضور در نمازهای جماعت و اول وقت در سرزمین وحی را با پرداختن به امور دیگر از دست داد. آمرزش گناه؛ دستیابی به بهشت الهی، نورانیت قلب، استجابت دعا و رسیدن به آرامش دل و جان از دستاوردهای حج مقبول است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز