روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۸/۱۰
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 684
  • 1,087
  • 1,361,683
« زمین خواری» از پرونده های جدی کمیسیون اصل ۹۰ است

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس، از بررسی پرونده‌های جدید زمین‌خواری در این کمیسیون خبر داد و گفت: بررسی پرونده معوقات بانکی نیز به اتمام رسیده و به زودی قرائت می شود.گزارش‌های متعددی درباره میزان معوقات بانکی و مشکلات ناشی از آن به کمیسیون اصل ۹۰ مجلس واصل شده بود که بر همین اساس وارد بررسی مسئله شدیم و به این نتیجه رسیدیم که متأسفانه اکثر بانک‌های خصوصی و دولتی ما مطالب معوقی دارند و موفق به وصول آنها نشده‌اند. میزان این معوقات به رقم قابل توجهی رسیده و حدود ۱۳۰ هزار میلیارد تومان را شامل می‌شود، به همین دلیل و با توجه به اینکه این مطالبات جزء منابع بانک‌ها است و می‌تواند در گردش چرخه اقتصادی کشور تأثیر مثبتی داشته باشد.
داود محمدی در ادامه به بررسی پرونده‌های جدیدی از زمین‌خواری در کمیسیون اصل ۹۰ اشاره کرد و افزود: تعداد این پرونده‌ها زیاد است و باید جمع‌بندی شود و می‌توان گفت این مورد، از پرونده‌های جدی کمیسیون اصل ۹۰ است و بخش زیادی از زمین‌هایی هم که مورد تعدی و دست‌اندازی قرار گرفته بود، در نتیجه پیگیری‌های کمیسیون به بیت‌المال بازگشته است.
وی با بیان اینکه گزارش بررسی پدیده زمین‌خواری برای قرائت در صحن مجلس در حال آماده‌سازی است، تصریح کرد: این پدیده هم در استان‌های شمالی کشور، هم در استان تهران و هم در برخی دیگر از نقاط کشور اتفاق افتاده است و در گزارش کمیسیون نیز ارزش ریالی آنها قید شده است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز