روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۰/۲۸
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 608
  • 761
  • 1,435,005
زنده باد اصلاحات حتی بدون اصلاح طلبان

اخیرا مصاحبه ای از سعید حجاریان در رسانه ها منتشر شده است که از یک منظر اهمیت به سزایی دارد. اشتباه نکنید، اهمیت این مصاحبه نه از بابت مطالبی که حجاریان مطرح نموده است بلکه بخاطر واکنشی است که دولتی هاو یا اگر درست تر بگوئیم ، حلقه اصلی دولت نسبت به آن از خود نشان داده اند میباشد. معمولا این حلقه در برابر کنش های سیاسی کمتر موضع میگیرند اما سخنان صریح حجاریان که متعاقبا برخی دیگر از اصلاح طلبان را نیز به همراهی واداشت، ظاهرا آنها را با زنگ خطری مواجه نموده است که نیازمند واکنش بوده است.
حجاریان به درستی اشاره میکند اگر اصلاح طلبان فاسد شده اند و یا بی کارکرد شده اند باید کنار گذاشته شوند و او صراحتا از لزوم پوست اندازی اصلاح طلبان سخن به میان آورده است.
این سخن وجه مشترک سخنان حلقه اصولگرای دولت و حجاریان است هرچند هرکدام از منظری .
حجاریان برای نجات گفتمان اصلاح طلبی تلاش میکند تا هر آنچه نکته منفی در این جریان وجود دارد را متعلق به عملکرد افراد و نه چارچوب فکری این جریان معرفی نماید و در آن سوی میدان اما واعظی برای جدا کردن حساب دولت از اصلاحات که دیگر نیازی به آن احساس نمیکنند ، دست گذاشته روی حذف اصلاح طلبان تا به این بهانه اصلاحات حذف شود.
واعظی چند روز بعد از مصاحبه حجاریان ، آب پاکی را روی دست همه اصلاح طلبان ریخته و می گوید اصلا ما با کسی ائتلاف نکرده بودیم نه در سال ۹۲ و نه در سال ۹۶ . او تند تر هم حرف میزند ، وقتی که میگوید این آرای انتخاباتی ربطی به اصلاح طلبان ندارد که ابطحی به کنایه به او پاسخ میدهد و می گوید بله همه ۲۴ میلیون رای متعلق به شخص محمود واعظی بود.
رییس دفتر روحانی بدون اشاره به جریان اصلاح طلبی رندانه از حذف اصلاح طلبان سخن می گوید تا از یک هم پوشانی ایده آل با سخنان حجاریان بهره برده باشد.
البته منظور واعظی این است که کم کم داریم سفره خود را از بقیه جدا میکنیم و در اولویت این لیست جدایی اصلاح طلبان قرار دارند. هرچند اگر بخواهیم منصفانه نگاه کنیم نباید از واقعیت های میدانی نیز چشم پوشی کنیم. آن چیزی که تا حدودی سبب شده تا بخشی از سخنان واعظی هم درست از آب درآید کم کارکردی برخی از اصلاح طلبان در دل دولت هم میتواند باشد.
بهرحال آنچه مهم است ما به ازای حضور هواداران یک جریان فکری در زمین بازی است که تا چه میزان توانسته اند به نفع جریان خود آبروداری کنند و یا دست به خلق سرمایه بزنند. این مقدمه تئوریک را بخاطر داشته باشید تا در شماره های آتی از این منظر، به بررسی عملکرد یکی از سازمان های دولتی استان که در اختیار اصلاح طلبان بود بپردازیم.
غلامرضا منصوری

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز