روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۸
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 15
  • 814
  • 1,335,751
زندگی ١٠میلیون ‌ایرانی در حاشیه شهرها !

وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی دولت دوازدهم، گفت:متاسفانه در حال حاضر ١٠میلیون نفر از شهروندان ایرانی در حاشیه شهرها در وضعیت نامناسبی زندگی می کنند.
عباس آخوندی با اشاره به اینکه در دوره یازدهم دولت بیشترین تمرکز بخش مسکن وزارت راه و شهرسازی بر ساماندهی مسکن مهر بود، گفت: در دولت دوازدهم تمرکز عمده وزارتخانه روی چند محور عمده است که نخست، بازآفرینی شهری در حوزه بافت های حاشیه ای بوده، در همین راستا وزارت راه و شهرسازی برنامه گسترده ای در بخش حاشیه نشین ها دارد.
وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی دولت دوازدهم، با بیان اینکه محور دوم در وزارت راه و شهرسازی دوره جدید بازآفرینی بافت های شهری است، افزود: بازآفرینی بافت های شهری در بافت های فرسوده صورت می گیرد که می تواند اشتغالزایی داشته و کیفیت زندگی را افزایش دهد.
وی با اشاره به طرح های وزارت راه و شهرسازی دولت دوازدهم، برای خانه اولی ها ادامه داد: موضوع خانه اولی ها از طریق صندوق پس انداز یکم پیگیری شده که بر این اساس بیش از ٢٣٠ هزار نفر در این صندوق پس انداز کرده اند که به تدریج از سال جاری وارد بازار تقاضای مسکن می شوند و ورود آنها می تواند بازار مسکن را توسعه داده و تقاضای جدید و اشتغال در بازار مسکن ایجاد کند و خانه اولی ها نیز صاحب خانه شوند.
وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی دولت دوازدهم، با بیان اینکه محور چهارم فعالیت بخش مسکن وزارت راه و شهرسازی در دوره جدید مسکن اجتماعی است، تصریح کرد: مقرر شده که به کمک سازمان بهزیستی، تامین اجتماعی، کمیته امداد و بنیاد مسکن برای گروه ها و طبقات کم درآمد مسکن در نظر گرفته شود که در مسکن اجتماعی به دنبال ایجاد صف جدید نیستیم و عمدتا با کمیته امداد، سازمان بهزیستی، تامین اجتماعی فعالیت می شود و بسته به اینکه افراد تحت پوشش در کجا زندگی می کنند،اقدامات عملیاتی صورت می گیرد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز