روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۱/۰۳
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 720
  • 659
  • 1,438,281
زنگ خطر استعمال دخانیات درکشور

دبیرکل جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات ایران با بیان اینکه زنگ خطر استعمال دخانیات در کشور به صدا در آمده است گفت: متاسفانه ایران با ۲ میلیون ۸۷۰ هزار معتاد جوان بالاترین میزان معتادان جوان را در دنیا دارد که ۸۰ درصد از آنان از سیگار و قلیان شروع کرده اند.
محمد رضا مسجدی دردیدار با آیت الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید، با بیان اینکه موضوع استعمال دخانیات درکشور موجب نگرانی فراوانی شده است، افزود: مرحوم میرزای شیرازی اولین فتوای دینی در دنیا پیرامون دخانیات را صادر کرد و پس از ایشان کسی جز آیت الله مکارم شیرازی چنین فتوایی را صادر نکرده است.
وی با اشاره به فتوای آیت الله مکارم شیرازی پیرامون حرمت استعمال دخانیات افزود: فتوای این مرجع تقلید را در سازمان بهداشت جهانی مطرح کردیم و این اظهار نظر ایشان به عنوان یک کارشناس فقیه دینی در جهان منتشر و مورد استقبال قرار گرفت.
وی با بیان اینکه درگذشته تنها ۲۰ درصد آقایان و ۲ درصد خانم ها سیگار می کشند گفت: امروز آمارها نشان می دهد که ۴۰ درصد دانشجویان و دانش آموز دختر قلیان می کشند که این زنگ خطری جدی است.
دبیرکل جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات ایران، با بیان اینکه طبق قانون استعمال دخانیات در امکان عمومی ممنوع است ولی این قانون نادیده گرفته می شود افزود: اخیرا مجلس شورای اسلامی و دولت با همکاری هم درحال اعلام قهوه خانه ها به عنوان مکان خصوصی هستند که با این کار امکان هرگونه نظارت بدون مجوز را غیرممکن می کند.
مسجدی با تاکید بر اینکه هم اکنون این موضوع در چند کمیسیون مجلس شورای اسلامی مطرح شده است و در کمیسیون ها به شدت به دنبال تصویب این موضوع هستند تاکید کرد: نظرات حضرت عالی(آیت الله مکارم شیرازی) بسیار اثرگذار در تصمیم گیری های دولت، مجلس شورای اسلامی و مردم است و به همین دلیل درخواست داریم که نسبت به این موضوع اعلام موضع نمایید.
وی تصویب این قانون را عقب گردی ۴۰ ساله دانست و خطاب به آیت الله مکارم شیرازی تاکید کرد: استدعا داریم که در این زمینه ورود پیدا کنید تا چنین قانونی در کشور تصویب نشود.
دبیرکل جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات ایران، در ادامه با اشاره به اولویت بندی اجناس مورد نیاز کشور در ۱۰ گروه کالایی به منظور تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی اظهار داشت:در حالی که برای تامین دارو با مشکل مواجه هستیم، سیگار در ردیف پنجمین اولویت دولت قرار گرفته است که این پذیرفتنی نیست.
مسجدی افزود: در ۲ سال گذشته ۳۲ میلیون دلار سیگار آمریکایی وارد ایران شده؛ این در حالی است که هر شرکت و یا کشوری بیش از ۵ میلیون دلار با ایران مبادله داشته باشد، توسط امریکا تحریم می شود؛ درخصوص سیگار تحریم نبوده ایم.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز