زیــر سایه تهدید ایــــران بیــــکار نخواهیم نشست

وزیر امور خارجه امارات متحده عربی در اظهاراتی گفت :کشورش در زیر سایه تهدیدات ناشی از جمهوری اسلامی ایران بیکار نخواهد نشست.
در روزهای گذشته شاهد این بودیم که موشک های ساخت ایران از سوی گروه حوثی ها که مورد حمایت ایران هستند به پایتخت عربستان سعودی شلیک شد؛ این اقدام با ادعاهای ایران مبنی بر ماهیت دفاعی داشتن برنامه موشکی این کشور در تعارض است. دولت امارات متحده عربی در زیر سایه تهدیدات ایران بیکار نخواهد نشست.”
قرقاش افزود: هدف قرار دادن ریاض با موشک های بالستیک از سوی حوثی‌ها نشان از جدی بودن تهدید ناشی از آنهاست. ما نمی توانیم بی تفاوت بمانیم و شاهد شکل گیری یک حزب الله جدید در منطقه (گروه انصار الله در یمن) با پول و ایدئولوژی ایران باشیم.”
او گفت به خاظر جدیت تهدیدات ناشی از ایران است که دولت جدید ایالات متحده استراتژی جدید خود را با تمرکز بر مقابله با اقدامات جمهوری اسلامی ایران سامان داده است و امارات متحده عربی به شدت از استراتژی جدید دولت ترامپ در قبال ایران حمایت می کند.” وزیر امور خارجه امارات بر ضرورت شکل گیری یک اجماع و جبهه گسترده بین المللی برای مقابله با اقدامات ایران تاکید کرد و افزود: جامعه جهانی به مرور به بزرگی خطرات ناشی از رفتارهای توسعه طلبانه ایران واقف خواهد شد.
قرقاش گفت: ما باید برای مقابله با نفوذ ایران، هویت عربی عراق را تقویت کنیم… اکنون فرصت آن رسیده که کشورهای عربی دست در دست جامعه بین المللی علیه دخالت ایران در کشورهای عربی مقاومت کرده و ایران را عقب برانند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از