روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۲/۰۵
روزنامه ساقی آذربایجان
ساختار اداری کشور متناسب با انتظارات نیست

مجید خدابخش ، استاندار آذربایجان شرقی با تأکید بر اینکه انتظار از ساختار اداری این است که اثربخش باشد، گفت: متأسفانه انتظاراتی که از دستگاه‌های اجرایی داریم، متناسب با ساختار اداری آنها نیست و باید این ساختارها اصلاح شود.
مجید خدابخش در نشست شورای راهبری توسعه مدیریت استان، اظهار کرد: ساختار اداری کشور در زمانی طراحی شده است که دولت پول کافی در اختیار داشت و مدیران عادت کرده بودند که با بودجه دولتی کار کنند؛ امروز این شرایط تغییر یافته، اما ساختار اداری به همان شکل حفظ شده است.
استاندار آذربایجان شرقی افزود: این ساختار، اجازه جلب مشارکت را به دستگاه‌ها نمی‌دهد و انتظاراتی که از دستگاه‌های اجرایی داریم متناسب با آن نیست.
استاندار آذربایجان شرقی با تأکید براینکه باید به اثربخشی ساختار اداری توجه کنیم، افزود: امروز ما در دستگاه‌های اجرایی برای تکریم ارباب رجوع، کلی هزینه می‌کنیم و تجهیزات می‌خریم، اما در عمل تکریم ارباب رجوع اتفاق نمی‌افتد؛ چون اثربخشی لازم وجود ندارد.
مجید خدابخش افزود: حذف مراجعه افراد به دستگاه‌ها، یکی از عوامل اثربخشی است که امروز در فرایندهایی مانند ثبت‌نام کنکور و امور گمرکی اتفاق افتاده و در همه بخش‌ها باید این کار انجام شود.
خدابخش خاطرنشان کرد: در ساختار موجود اداری، کنترل و نظارت بر عملکرد افراد نیز اثربخشی لازم را ندارد؛ در حالی که باید ساختارها را به سمتی ببریم که خودکنترلی اتفاق بیفتد.
استاندار آذربایجان شرقی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه بروکراسی اداری، مشکلی پایان‌ناپذیر است، افزود: امروز بخش خصوصی ما بر اساس مجوزهایی که از سوی دستگاه‌ها صادر می‌شود، اقدام به سرمایه‌گذاری می‌کند؛ اما بعد از شروع کار، همان دستگاه‌ها سنگ‌اندازی می‌کنند که اینها نتیجه بروکراسی و گیروپیچ‌های اداری است.
مجید خدابخش ، استاندار آذربایجان شرقی با تأکید بر توانمندسازی مدیران به‌عنوان مغز متفکر سازمان‌ها، اظهار داشت: مدیران باید برای افزایش اثربخشی سازمان‌ها، آموزش‌های مدیریتی لازم را سپری کنند و انتخاب مدیران باید براساس شاخص‌های مدیریتی صورت گیرد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز