روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۸/۱۰
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 487
  • 1,087
  • 1,361,486
ساختار مستقل شهرداری، بهترین بستر خدمتگزاری

شهردار تبریز با اشاره به ساختار تشکیلاتی شهرداری‌‌ها گفت: مدیران شهرداری باید ظرفیت‌های ستادی شهرداری را قدر بدانند و از ساختار مستقل این نهاد، برای خدمتگزاری سریع و موثر به شهروندان، بهره بگیرد.
به گزارش شهریار، صادق نجفی در جمع معاونان و مدیران شهرداری تبریز با بیان این مطلب اظهار داشت: امروز بخش عمده مدیران شهرداری تبریز شامل افراد تحصیل‌کرده‌ای است که ذاتاً از نیروهای شهرداری تبریز هستند؛ این روند، باید با تربیت نیروهای جدید، بها دادن به انگیزه‌های جوان و استفاده از تجارب بازنشستگان ادامه داشته و نسل آتی مدیران را تامین کند.
وی خاطرنشان کرد: اقدامات و دستاوردهای مدیریت شهری تبریز، همواره در معرض ارزیابی عمومی است و شهروندان بر حرکت کلی خدمتگزاران خود در شهرداری نظارت دارند.
شهردار تبریز اضافه کرد: شهر به عنوان یک مجموعه زنده، محدود به مباحث عمرانی نیست و مسائل پیچیده فرهنگی و اجتماعی در هر لحظه از مدیریت آن جاری و ساری است؛ در واقع همین ویژگی است که وجهه متفاوتی از برنامه‌ها و اهداف شهرداری ایجاد می‌کند.
نجفی راه‌اندازی مرکز ترک و آموزش ماده ۱۶ اعتیاد را از نمونه‌های افتخارآمیز نقش‌آفرینی اجتماعی شهرداری خواند و افزود: هر یک از دستگاه‌های متولی در بحث آسیب‌های اجتماعی دارای وظایف احصا شده هستند؛ اما شهرداری تبریز بر اساس دغدغه مدیریت هماهنگ شهری و فراتر از وظیفه خود وارد این حوزه اجتماعی شده و نام تبریز را به عنوان «شهر بدون معتاد متهاجر» در کشور مطرح ساخته‌است.
وی خاطرنشان کرد: شهرداری تبریز در سه سال اخیر، عظیم‌ترین پروژه‌های شهری را در کمترین زمان ممکن اجرا کرده است؛ این تاثیرگذاری قطعاً در سایر حوزه‌های اجرایی باید شتاب بیشتری می‌تواند تداوم داشته باشد.
شهردار تبریز با بیان این‌که امروز اغلب مدیران و مسئولان اجرایی استان به نقش کلیدی شهرداری در حوزه فرهنگ اذعان دارند، گفت: طبق گزارشی معاونت فرهنگی، در سال گذشته ۳۲۶۰ عنوان برنامه برای ۱ میلیون و ۳۰۰ هزار شهروند اجرا شده که این آمار از گستره تاثیرگذاری برنامه‌های فرهنگی شهرداری تبریز حکایت دارد.
نجفی خاطرنشان کرد: مجموعه پویای اداره‌کل روابط عمومی با خدمات رسانه‌ای آنلاین، تلاش‌های گسترده‌ای برای پوشش خدمات شهرداری اجرا می‌کند؛ اما در کنار این مزیت مهم، هر یک از مدیران نیز باید در ارتباطات رایج و سازمانی، تلاش‌ها و دستاوردهای شهرداری تبریز را در متن جامعه مطرح کنند.
وی با بیان این‌که قطاری که در مسیر حرکت پرشتاب است، با پرتاب سنگ‌های خارج از ریل، متوقف یا منحرف نمی‌شود، اظهار داشت: در فضای گسترده مجازی، روزانه شاهد مطالب بی‌رویه در مورد شهرداری تبریز هستیم. این مطالب، درست یا نادرست، نباید تمرکز مجموعه را مخدوش کند.
شهردار تبریز با تاکید بر این‌که ملزم به پاسخگویی به تک‌تک حرف و حدیث‌ها نیستیم، گفت: از نخستین روزهای آغاز مسئولیت، از مدیران خدوم و متخصص در برابر فضاسازی‌های کاذب دفاع کرده‌ام و طبعاً همین انتظار را نیز از معاونان، مدیران سازمان‌ها و شهرداران مناطق دارم.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز