روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۰۵
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 1,015
  • 744
  • 1,383,183
ساخت خانه‌های سیل زدگان آذربایجان شرقی در مراحل پایانی

عملیات پوشش سقف واحدهای ساخته شده در روستای سیل زده «چنار» آذربایجان‎شرقی آغاز شده است.
«حافظ باباپور»، مدیرکل بنیاد مسکن آذربایجان‎شرقی اظهار داشت: بعد از سیل اخیر استان روند ساخت واحدهای سیل زده در روستاهای شهرستان‌های تبریز، آذرشهر، عجب شیر و مراغه درحال پیشرفت است. در روستای بیشتر آسیب دیده و هدف که روستای چنار است، مرحله عملیات پوشش سقف واحدهای ساخته شده شروع شده است. از تعداد کل ۱۳ واحد تخریب شده که قرار است به صورت رایگان ساخته و تحویل آسیب‎دیدگان شود، تاکنون آجر چینی دیوارهای ۸ واحد آن به اتمام رسیده است .
همچنین برای جابه جایی واحدهایی که در کنار رودخانه بوده‌اند تاکنون از قطعات تفکیکی نسبت به واگذاری به ۲۵ نفر اقدام شده و زمین آماده به ۱۱ نفر دیگر تحویل شده است. شروع پی کنی و اجرای فونداسیون ۵ واحد دیگر نیز به پایان رسیده است. در روستاهای «یایچی»، «خانیان» و «دیزج» پرونده واحدهای تخریبی تشکیل و ۲۰ واحد آواربرداری، ۸ واحد پی کنی و ۴ واحد نیز اجرای فونداسیون آغاز شده است. برای ساخت واحدهای سیلزده از محل اعتبارات بازسازی حدود ۲۰۰ میلیون ریال وام با بهره ۵ درصد و ۵۰ میلیون ریال وام بلاعوض و همچنین ۱۵۰ کیسه سیمان پاکتی به‌صورت رایگان تحویل متقاضیان و روستاییان می‌شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز