روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۲/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
ساخت خانه دانشجویی توسط دانشجویان

مسابقات بنیاد چین در فرانسه با ایجاد فضای رقابتی برای دانشجویان به ساخت اقامتگاه دانشجویی پرداخته است.
در فرانسه مسکن سازی انواع ساختمان‌های دانشگاهی و اقامتگاه‌های دانشجویی ملی شده است و بنیاد( CIUP (Cité Internationale Universitaire de Paris در پاریس در سال ۱۹۲۰ به عنوان فضایی برای دانشجویان و محققان تاسیس شد.
این بنیاد و پارک خصوصی، در منطقه ایلورنس فرانسه به عنوان مکانی برای پرورش گفتمان فکری چند فرهنگی در نظر گرفته شد. در طول توسعه طولانی مدت این مرکز، معماران برجسته مانند “لو کوربوزیه” که “پاوین سوئیس” را در سال ۱۹۳۰ طراحی کرده بود و “لوسیو کوستا” در سال ۱۹۵۴ طراح “خانه برزیل” را تربیت کرد. از دیگر برجستگان این مرکز، “کلود پارنت” بود که چشم انداز معماری خود را با طراحی پاویون ایران در مونترال کاندا (سال ۱۹۶۹) به ارمغان آورد همچنین “ویلم مارینوس دودوک” در سال ۱۹۲۶ اولین محل اقامت خود را در کالج هلند طراحی کرد.
طبق گفته معماران، طراحی بنیاد چین، ترکیبی از فرهنگ مدرن چینی است تا هر یک از سبک های خاص معماری را به نمایش بگذارد.
از جمله خانه‌ها و سالن چند منظوره، این ساختمان را به عنوان محل برگزاری تبادل آکادمیک و هنری تبدیل کرده است. این پروژه باعث تقویت اتصال بین فضای داخلی و فضای باز بیرون می‌شود که این امر در پله هایی که از باغ عبور می‌کنند مشاهده می‌شود.
مجسمه ساز چینی “سو جیانگوو” در زمینه طراحی چشم انداز این پروژه مشغول به کار است که دو باغ داخلی و باغ تراس را به سبکی مدرن مبدل ‌سازد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز