روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۰/۳۰
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 639
  • 420
  • 1,436,095
ساخت و سازهای حاشیه تبریز نیاز به ساماندهی دارد

استاندار آذربایجان شرقی گفت: ساخت و سازهای حاشیه تبریز نیاز به ساماندهی داشته و باید در این زمینه طرحی تدوین و اجرا شود.
مجید خدابخش در جلسه شورای برنامه ریزی استان افزود: ۳۰ درصد کلانشهرهای کشور با پدیده حاشیه ‌نشینی درگیر بوده و این پدیده بدون هیچ نظم و ترتیبی پیش می رود و این امر به معضل بزرگی برای مدیران شهری تبدیل شده است.
مجید خدابخش یادآوری کرد: هم اکنون در منطقه ‘ آرپا دره سی ‘ تبریز حدود ۶۰۰ واحد تولیدی و مسکونی غیرمجاز وجود دارد که باید با تدوین یک طرح مناسب نسبت به ساماندهی آن ها اقدام شود.
استاندار آذربایجان شرقی اظهار داشت: وجود کوچه‌های تنگ و باریک یک متری در مناطق حاشیه‌نشین موجب بروز مشکلاتی برای دستگاه های خدمات رسان شده و امکان تخلف در این کوچه ها زیاد بوده و کنترل و نظارت بر آن ها بسیار مشکل است.
خدابخش با بیان اینکه مشاورانی که طرح‌های تفصیلی و جامع شهرها را تدوین می‌کنند فقط رشد طبیعی جمعیت را مدنظر قرار داده و از پدیده مهاجرت غفلت می‌کنند، ادامه داد: در تدوین طرح‌های تفصیلی شهرها باید وضعیت ۱۰ سال آینده پیش‌ بینی شود.
وی گفت: در کشورهای پیشرفته دنیا قبل از احداث شهرها، آینده‌نگری لازم حتی تا ۱۰۰ سال مورد توجه قرار می‌گیرد.
استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به مسایل و مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی استان یادآوری کرد: باید کلینیک شناسایی مشکلات و بیماری‌های واحدهای تولیدی راه اندازی شود تا مسایل اصلی و واقعی واحدها به درستی تشخیص و برای آن ها نسخه ارایه شود.
خدابخش از پرداخت ۱۲۰ هزار میلیارد ریال یارانه دولت برای اشتغال‌زایی جوانان خبر داد و افزود: سهم آذربایجان شرقی از این یارانه حدود چهار درصد است که باید برای هزینه‌کرد مناسب این رقم سیاست‌گذاری شود.
مجید خدابخش گفت: مقرر شده ۲۰ درصد اعتبار تملک دارایی‌های سرمایه‌ای استان تحت عنوان وجوه اداره شده برای تولید و اشتغال هزینه شود.
استان آذربایجان شرقی حدود سه میلیون و ۸۰۰ هزار نفر جمعیت دارد که بیش از یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر آن در تبریز مرکز استان سکونت دارند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز