روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۰۳
روزنامه ساقی آذربایجان
ساخت ورزشگاه عشق آباد برای میزبانی مسابقات آسیا

عشق آباد، پایتخت ترکمنستان برای میزبانی بازیهای داخل سالن و رزمی آسیا و اقیانوسیه آماده می شود.
شصت کشور در این رویداد چند ورزشی شرکت می کنند. مجتمع المپیک عشق آباد سی ساختمان مختلف دارد و استادیوم اصلی با مجسمه نمادین سر اسب زینت داده شده است.
دایانش گولگلدیف، رییس کمیته اجرایی این دوره بازیهای داخل سالن و رزمی آسیا می گوید: “تندیس اسب روی بام استادیوم، اسب آخال تکه است که نماد ملی کشور ترکمنستان محسوب می شود. مردم ترکمنستان به آن افتخار می کنند.”
ورزشکاران در ۲۱ رشته از جمله کشتی سنتی و کشتی کج، اسب سواری، دوچرخه سواری، تنیس و شطرنج، بولینگ وحتی ورزشهای الکترونیکی رقابت می کنند. سالن مسابقات دوچرخه سواری با گنجایش شش هزار تماشاچی ساخته شده است. مسابقات اواخر شهریور شروع می شود و این سالن سرپوشیده اکنون در اختیار اردوی آمادگی ورزشکاران است.
رسول هاشودجایف، دوچرخه سوار با اشاره به گرمای ۴۰ درجه عشق آباد می گوید: “به خاطر گرمای هوا، تمرینات را صبح زود و غروب انجام می دهیم. انرژی زیادی می گیرد و باید کالری از دست رفته را با آب و مواد غذایی طبیعی جبران می کنیم.”
ماریا کورنیوک، گزارشگر یورونیوز با ارسال این گزارش از استادیوم می گوید: “مساحت این مجتمع بحدی بزرگ است که برای آن ریل ویژه ساخته شده است. این ریل سالنهای مختلف را بهم وصل کرده و به دهکده ورزشکاران، محل استراحت و اقامت آنها منتهی می شود”.
دهکده ورزشکاران شامل ۱۳۰۰ واحد آپارتمانی نوساز برای اقامت ورزشکاران و گروه های فنی و اجرایی همراه آنها است. دهکده دارای سینما، رستوران، کتابخانه و تجهیزات دیگر است. باتیار کوکانف، مدیر عملیاتی دهکده می گوید: «بطور کلی دهکده دارای شعب بانکی، امکانات تفریحی، پست، کافه، رستوران و مرکز خرید است. ورزشکاران می توانند اوقات فراغت خود را در امکانات تفریحی کامل بگذرانند.
هنوز روشن نیست در پایان مسابقات، این آپارتمانها و سالنهای ورزشی چگونه بهره برداری خواهند شد. مربیان امیدوارند این تاسیسات در پرورش استعدادهای ورزشی آینده کشور ترکمنستان نقش مهمی ایفا کنند. زیرا امکانات ورزشی موجود در این سطح نیستند. سرگئی، مربی شنا می گوید:”این سالنها موجب پرورش استعدادهای ورزشی می شوند. مهم این است که با چه برنامه ریزی و چگونه استفاده شوند. ما تا بحال چنین امکانات ورزشی نداشته ایم. حال می توانیم در این سالنها اردوهای آموزشی و مسابقات بین المللی برگزار کنیم.”
بازی های داخل سالن و رزمی آسیا و اقیانوسیه ۲۶ شهریور شروع و مراسم اختتامیه آن ده روز بعد، پنجم مهر در استادیوم المپیک برگزار می شود. نخستین دوره این رقابتهای ورزشی منطقه ای سال ۲۰۱۳ در شهر اینچئون کره جنوبی برگزار شد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز