روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۶/۳۱
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 1
  • 841
  • 1,329,513
ساخت وساز مدرسه در هر منطقه باید متناسب با بوم باشد

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه ساخت وساز مدرسه در هر منطقه باید متناسب با بوم باشد، گفت: باید با بسترسازی، مدرسه ای ساخت که نه تنها برای تعلیم و تربیت، بلکه محیط زندگی دانش آموزان باشد.
فخرالدین احمدی دانش آشتیانی در مراسم هفتمین همایش ملی «مدرسه ایرانی، معماری ایرانی» که در سالن علامه امینی دانشگاه تهران برگزار شد، هدف از ایجاد فضاهای جدید در مدارس را یادگیری و تعلیم و تربیت در کنار برقراری محیط زندگی خانوادگی دانش آموزان دانست.
وی با بیان اینکه کلاس درس باید در ابعادی باشد که محیطی شاد و فرحبخش را برای دانش آموزان فراهم کند، افزود: در تقسیم بندی سازه های مدارس باید به نحوی ساخت وساز را در این محیط بکار گرفت تا دانش آموزان احساس دلتنگی نکند. وزیر آموزش و پرورش گفت: ساخت مدارس سبز یکی دیگر از اهداف نظام آموزش و پرورش مبنی بر سند تحول نظام بنیادین است و در این راستا نه تنها باید برای صرفه جویی در انرژی بلکه باید در جلوگیری از آلودگی محیط و فضا مشارکت جست.
وی با اشاره به ایمن سازی و همچنین مقاوم سازی مدارس گفت: بسیاری از کمبودها در حوزه ساخت وساز است، اعتبارات لازم و همچنین برنامه ها، برای ساخت مدرسه با تکنولوژی جدید است، از این رو نیازمند مشارکت مردمی در کنار مسوولان و دولت هستیم.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز