روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۹
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 208
  • 814
  • 1,335,944
سارق معتاد در دادگاه: دست‌هایم را قطع کنید تا دزدی نکنم

مرد جوانی که به اتهام سرقت از خانه‌های اعیانی در کرج دستگیر و زندانی شده است، به شعبه یازدهم دادگاه کیفری انتقال یافت تا محاکمه شود. این متهم در دفاع از خود گفت: «وقتی در باتلاق اعتیاد گرفتار بودم برای تهیه پول مواد مخدر، دست به سرقت می‌زدم. اما اگر خانواده و حمایت کافی داشتم و به کاری مشغول بودم هیچ وقت سراغ مواد نمی‌رفتم!»
ردیابی‌های پلیسی برای دستگیری این سارق از اردیبهشت سال ۹۳ و به‌دنبال سرقت از خانه‌های اعیانی شهر کرج در دستور کار قرار گرفت.سرانجام کارآگاهان با بررسی تصاویر دوربین‌های مداربسته توانستند چهره این سارق را شناسایی کنند و با استفاده از بانک اطلاعاتی مجرمان وی را به دام بیندازند.
«ارسلان» -۲۵ساله- که از شدت مصرف مواد مخدر صنعتی چهره‌ای تکیده و استخوانی داشت، در بازجویی‌های مقدماتی به ۵ فقره سرقت اعتراف کرد و سپس با قرار بازداشت و صدور کیفرخواست از سوی نماینده دادستان به زندان منتقل شد. سارق جوان به شعبه یازدهم دادگاه کیفری تهران انتقال یافت و در جلسه‌ای به ریاست قاضی «ابراهیم اسلامی» و با حضور قاضی حسینی- مستشار- محاکمه شد.
در ابتدا نماینده دادستان با اشاره به سرقت‌های انجام شده توسط متهم گفت: با توجه به نحوه سرقت‌ها و شکستن قفل درخانه‌ها و آپارتمان‌ها، متهم مشمول مجازات قطع دست است.
در ادامه جلسه دادگاه شاکی‌ها به طرح شکایت پرداختند.
آنگاه متهم به دستور قاضی اسلامی در جایگاه متهمان ایستاد تا به سؤالات پاسخ دهد.
ازدواج کردی؟
نه، مجرد هستم.
قبل از دستگیری با چه کسی زندگی می‌کردی؟
من خانواده‌ای ندارم چون چند سال پیش به‌دلیل اشتباه‌هایی که مرتکب شدم از خانه‌مان در شهرستان فرار کردم و به کرج آمدم.
چرا دزدی می‌کردی؟
از وقتی معتاد شده بودم برای تهیه پول مواد هر کاری می‌کردم و تمام سرقت‌هایم را فقط برای خرید مواد انجام می‌دادم.
چرا معتاد شدی؟
به‌خاطر اینکه خانواده‌ای نبود حمایتم کند. برای همین به دوستان بدی که اطرافم بودند پیوستم و چند ماه بعد متوجه شدم در دام اعتیاد افتاده‌ام و روزگارم سیاه شد.
سرقت‌ها را چطور انجام می‌دادی؟
شب‌ها اطراف خانه‌های بزرگ و اعیان کمین می‌کردم و وقتی مطمئن می‌شدم کسی در خانه نیست قفل درها را شکسته و وارد می‌شدم و هر چیز گرانقیمتی را که به چشمم می‌خورد می‌دزدیدم.
آیا می‌دانی با توجه به تعداد سرقت‌هایی که انجام داده‌ای و سابقه کیفری‌ات قرار است حکم قطع دستان تو را بدهیم؟
بله. من مستحق این مجازات هستم.
بهتر است دست‌هایم را قطع کنید. از آنکه اعتیاد زندگی‌ام را سیاه کرده بهتر است دست‌نداشته باشم که چیزی بدزدم و مواد مصرف کنم.
نمی‌توانی رضایت شاکی‌ها را جلب کنی؟
نه من چیزی ندارم. البته تنها دارایی‌ام یک تکه زمین کشاورزی در روستا است و از وقتی معتاد شده‌ام هرچی دزدیده‌ام را خرج مواد مخدر کرده‌ام!پس از اظهارات متهم، قضات وارد شور شدند و قرار است بزودی حکم‌شان را صادر کنند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز