روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۲۸
روزنامه ساقی آذربایجان
سازمان خصوصی سازی مسئول مشکلات پیش آمده در گروه ماشین سازی تبریز

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی گفت: سازمان خصوصی سازی مسئول مشکلات پیش آمده در گروه ماشین سازی تبریز است.
حسین نجاتی در واکنش به بحران مدیریتی در گروه مادر صنعتی ماشین سازی تبریز گفت: سازمان صنعت، معدن و تجارت استان با توجه به واگذاری سهام گروه ماشین سازی تبریز به فرد حقیقی نمی تواند در مشکلات پیش آمده در این کارخانه دخالتی داشته باشد. سازمان خصوصی سازی در واگذاری سهام این گروه نه ما و نه دیگر مسئولان و نمایندگان استان را در جریان امر قرار نداد و به حساسیت ها و توصیه های فعالان صنعتی توجهی نکرد. سازمان خصوصی سازی مسئول مشکلات پیش آمده در گروه ماشین سازی تبریز است و به هر گونه ابهام و سوال رسانه ها باید پاسخگو باشد.
چهار عضو از پنج عضو هیات مدیره گروه ماشین سازی تبریز پس از واگذاری سهام این گروه به یک شخص حقیقی استعفاء کرده اند و هم اکنون این کارخانه بزرگ مادر صنعتی با بحران مدیریتی دست و پنجه نرم میکند. با عدم برگزاری مجمع عمومی و تعیین اعضای جدید هیات مدیره، گروه ماشین سازی تبریز که از بنیادی ترین صنایع کشور محسوب می شود، بدون مدیرعامل و هیات مدیره اداره می شود.
روند واگذاری مبهم و مسئله دار بزرگترین کارخانه تولید ماشین افزار غرب آسیا که محصولات استراتژیک آن پایه صنایع راهبردی کشورمان را تشکیل می دهد، موجی از نگرانی در بین فعالان صنعتی و اقتصادی کشور ایجاد کرده است.
رکود تولید در این کارخانه و توقف فروش محصولات گروه ماشین سازی تبریز در شرایطی که با افزایش بی سابقه نرخ ارز شرایط بازار داخلی و خارجی به طور کم سابقه ای طی سال های اخیر به نفع ماشین سازی تبریز تغییر کرده بود، موجب انتقاد شدید ناظران امر شده است.
این در حالی است که بازداشت سهامدار جدید گروه ماشین سازی تبریز توسط یکی از نهادهای مسئول و استعفای سه نفر از اعضای اصلی هیات مدیره این شرکت، اوضاع این کارخانه استراتژیک کشورمان را پیچیده تر از گذشته کرده است.
مالک جدید سهام کارخانه ماشین‌سازی در بازداشت به سر می‌برد اما هنوز علت این اتفاق توسط مقامات قضایی رسانه‌ای نشده است.
بر اساس این گزارش، پیش‌تر نمایندگان مجلس دهم در اعتراض به رویکرد سازمان خصوصی‌سازی کشور عنوان کرده بودند اهلیت این خریدار برایشان احراز نشده و علی‌رغم دعوت‌های مکرر او از حضور در مجمع نمایندگان آذربایجان‌شرقی جهت ارائه برنامه‌ها خودداری کرده است.
با توجه به حساسیت و اهمیت گروه صنعتی ماشین سازی برای فعالان صنعت و اقتصاد کشور،آژانس خبری تحلیلی نصر در روزهای آتی پشت پرده واگذاری مسئله دار این کارخانه مادر صنعتی به مالک جدید را منتشر و اظهار نظر مسئولان امر و نمایندگان مجلس در این خصوص را منتشر می کند./ نصر

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز