روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۰۵/۳۱
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • کاربران حاضر: 0
  • بازدید امروز: 379
  • بازدید دیروز: 1,385
  • کل بازدید ها: 763,117
سازمان نظام پزشکی نیازمند بروزرسانی با علم روز

عضو ائتلاف «چتر سفید» انتخابات نظام پزشکی آذربایجان شرقی گفت:به عنوان سازمان نظام پزشکی به نوعی موظف به پاسخگویی به مشکلات برای تامین امنیت حرفه ای در قشر جامعه پزشکی هستیم.
محمدرضا اهرابی فوق تخصص اینترونشنال نرو رادیولوژی در نشست با اصحاب رسانه با بیان اینکه با نزدیک شدن به زمان انتخابات نظام پزشکی شاهد تحرک در بدنه جامعه پزشکی هستیم ، گفت: در این دوره شاهد شرکت و حضور فعال پزشکان تبریزی در انتخابات خواهیم بود.
وی با تاکید براین نکته که پزشکان نیز به تبع سایر گروه های اجتماعی خواستار پاسخگویی به مطالبات خود هستند، افزود: به عنوان سازمان نظام پزشکی به نوعی موظف به پاسخگویی به مشکلات برای تامین امنیت حرفه ای در قشر جامعه پزشکی هستیم.
وی ادامه داد: نگرش جامعه به این قشر اینگونه است که مشکلات مالی و معیشتی برای پزشکان معنی ندارد اما شاهد مشکلات مالی و دوران رزیدنتی همکاران جوان ما نیستند.
عضو ائتلاف «چتر سفید» انتخابات نظام پزشکی آذربایجان شرقی امکان حل این مشکلات را در قالب شرح وظایف دستورات قانون تشکیل نظام پزشکی دانست و اظهار کرد: البته شایان ذکر است که داخل بعضی از قوانین، مواردی وجود دارد که باید با توجه به پتانسیل های صنف پزشکی با پرداخت به مطالبات جامعه پزشکی بازنگری شود.
وی با اشاره به اینکه ترکیب ائتلاف چتر سفید سعی کرده است با بهره گیری از ظرفیت های علمی و عملی موجود در جامعه پزشکی، پژواک صدای مطالبات باشد، اذعان داشت: با شعار اقتدار ، استقلال و کارآمدی بتواند پاسخگوی مشکلات این صنف باشد.
وی گفت: قطعا در طی این مسیر تجربه بزرگان پیشکسوت راهنمای سرمایه های جوان جامعه پزشکی خواهد بود.
اهرابی یکی از اهداف این حزب را فعال سازی انجمن های تخصصی پزشکی و صنفی برای اداره و مدیریت نظام سلامت کشور خواند و ادامه داد: راه اندازی این انجمن ها روشی برای پایه ریزی جامعه پزشکی خواهد بود.
وی در پاسخ به سوال خبرنگار که آیا دلیل نسبت تعداد زیاد شرکت کنندگان انتخابات نظام پزشکی تبریز به شهرهای دیگر کشور عدم رضایت کافی از روند کنونی این سازمان است،گفت: در گذشته مدت زمان بروز شدن علم چندین سال بود ولی امروزه بروز شدن مطالب علمی و تخصصی در حد ثانیه تغییر می کنند که به این تناسب نیاز به بروز شدن مطالبات سازمان وجود دارد.
وی با اشاره به اینکه امروزه شاهد این موضوع هستیم که دانش و تکنولوژی جدید در حیطه پزشکی ظاهر می شود، افزود: متناسب با این پیشرفت پزشکی سازمان نظام پزشکی هم باید قابلیت های خود را افزایش دهد تا پاسخگوی نیاز جامعه پزشکی باشد.
این پزشک پیشکسوت ادامه داد: پزشکان فرزندان این جامعه و خواستار پاسخ به حقوق خود هستند ازاینرو در واقع با شرکت در انتخابات نظام صنفی هدف رفع مشکلات، بروزرسانی مطالبات، بهره گیری از تجربه پیشکسوتان و وادار کردن سرمایه جوان جامعه پزشکی به تحرک، پیشرفت و پیشبرد جامعه پزشکی هستند.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میدهید!

باخبر شدن از
avatar

wpDiscuz
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز