روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۱/۰۵
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • 0
  • 437
  • 532
  • 998,377
ساعی و سخنان متحجرانه اش !

بالاخره بعد از ۴۰ سال، با ابتکار ارزشمند حجه الاسلام آل هاشم، این امکان برای یک زن فراهم شد تا به عنوان سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه ، به ایراد سخن بپردازد. قرعه کار اما بهرترتیب ممکن، به نام خانم ساعی نماینده مردم تبریز زده شد.
خانم ساعی او این فرصت را یافت تا در یکی از تریبون هایی که همواره، اصلاح طلبان آنرا بعنوان تریبونی یک طرفه می نامیدند، از مواضع جریان متبوع سیاسی خود دفاع کند .
البته در دوران مسئولیت حجه الاسلام مجتهد شبستری، حضور خانم دکتر معصومه آقاپور نماینده شجاع و اصلاح طلب مردم شبستر درمجلس شورای ، حتی در مساجد این شهرستان نیز تحمل نشد اما با آغاز دوران مسئولیت آقای آل هاشم تا حدود زیادی این معضل خودساخته ، در آن شهرستان نیز مرتفع گردید.
ساعی و خطابه متجرانه او
خانم ساعی ، میتوانست از این فرصت بی نظیر برای طرح منطقی مطالبات به حق اما معوق زنان تبریز بپردازد که از قضا با هیچ مانع شرعی و عرفی هم مواجه نیست اما متاسفانه این نماینده مجلس، حتی این تریبون را تبدیل به یک تریبون اصولگرایی محض نمود و حتی یک مطالبه عمومی زنان اصلاح طلب را هم مطرح نکرد.
بخش مهمی از سخنان ایشان، مانند ارائه گزارش عملکرد های در آستانه انتخابات بود غافل از اینکه شان وجودی اهمیت حضور او در آن جایگاه مهم نه به خاطر انجام وظایف نمایندگی بلکه به خاطر زن بودن وی بود. او و تیم اصولگرای مشاور او ظاهرا از درک ظرفیت این ابتکار مهم حجه الاسلام آل هاشم غفلت کرد که آنها به دنبال تابوشکنی از حرمت حضور اجتماعی زن هستند و نه درصدد حرمت افزایی برای حضور زنان .
خانه داری مهمتر است ؟
البته خانم ساعی قبلا هم در مراسماتی این ادعا را مطرح کرده اند که حضور اجتماعی زن باعث میگردد تا وظایف خانه داری را به خوبی انجام ندهند اما این بار در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه به صراحت میگوید : به دلیل سیاست‌های غلط اقتصادی در حوزه‌های مختلف و آسیب‌های اجتماعی، شاهد افزایش روز افزون زنان بدسرپرست، بی‌سرپرست و خود سرپرست هستیم و زنان علاوه بر وظایف مادری و همسری، وارد چرخه تامین معاش خانواده شده‌اند، از این رو توانمندسازی زنان سرپرست خانوار در برنامه ششم توسعه مطرح و تصویب شده است. باید تلاش کنیم تا با ایجاد مشاغل خانگی با رویکرد خانواده محور زمینه اشتغال بانوان در خانه را فراهم کنیم!!
او ظاهرا به جد پیگیر بازگرداندن زنان به درون خانه هاست .سیاستی که مورد خوشایند متحجران است و البته بی نیاز از طرح این پرسش نیستیم که بگوئیم اگر خانه داری مهمتر از حضور در جامعه است ، پس این خانم محترم چرا به این توصیه تئوریک عمل نمی کند و در پستوی خانه اش در تهران به دنبال ارتقای جایگاه اخلاقی و معنوی خویش نمی رود؟!
گزارش از غلامرضا منصوری

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز