روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۸/۰۲
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 216
  • 863
  • 1,353,552
سالروز بمباران شیمیایی جبهه ها و حال و روز امروزِ ما

چه روزهای تلخی گذراندیم امّا گذراندیم. چه عزیزان نخبه ای را از دست دادیم اما از دست دادیم. چه خانواده هایی را داغدار از دست دادن فرزندانشان دیدیم اما دیدیم.چه سخت گذشت بر ملّت ما امّا گذشت.
مردم ایران در نیم قرن اخیر مشکلات و مصیبت های بزرگ و مهمی را تجربه کرده و در این راه هزینه های گزاف و ذی قیمتی پرداخته که کمتر ملّتی را سراغ داریم که اینچنین برای آرمان هایش جان فشانی کند و از هست و نیست خود بگذرد تا به آمال و آرزوهای ملّی خود دست یابد و قطعاً با صرف این هزینه های بیشمار و جبران ناشدنی، امروز می بایست کشوری به واقع علوی وحسینی داشتیم.
امروز نبایست هیچ ایرانی ، گرسنه شب سر به بالین می گذاشت. امروز نبایست مردم از سیستم اداری کشور ناراضی بودند. امروز فضای کسب و کار باید رونق داشت. امروز هیچ احدالناسی نباید می توانست فرزندان و سربازان حافظ نظم و امنیت را به خاک و خون می کشید و سایه ترور می بایست از سر این مملکت رخت برمی بست. امروز اخلاق و معنویت می بایست حرف اول و آخر را درفضای عمومی کشور می زد و دروغ و تهمت و غیبت به واقع کلام ، گناه کبیره محسوب می شد.امروز می بایست خبر شنیدن فساد مالی و اختلاس و دزدی از بیت المال و سوء استفاده از قدرت و موقعیت های شغلی و رانت به خبری بسیار نادر و قابل توجه برای افکار عمومی مطرح می شد نه اینکه آنقدر خبر دزدی از بیت المال و اختلاس و ارتشاء را بشنویم که قباحت موضوع از بین رفته و برایمان عادی و تکرار شده باشد .امروز می بایست شایسته سالاری در کشور حاکم می شد نه اینکه هرکس مهارت عوام فریبی و ریاکاری و تظاهر داشت و متصل به قدرت سیاسی، هر آنچه مغز کثیفش بخواهد انجام دهد . امروز می بایست نظام انتخاباتی ما مبتنی بر شایسته گزینی می شد نه آلوده به دست ها و پول های کثیف. امروز می بایست زندگی برای ملّت ما، آسوده می گذشت نه اینکه شرمنده اهل و عیال و خانواده و وجدان و جامعه خویش باشیم و … امروز می بایست سرمایه عظیم آموزه های دینی و مذهبی در جای جای زندگی مردم و بویژه مسئولان نظام اسلامی ، نمود و ظهور عینی داشت و تشیّع سرخ علوی مجال وفرصت شکوفایی تشیّع صفوی و اموی را نمی داد.اما اتفاق افتاد آنچه نباید اتفاق می افتاد.
امروز سالگرد بمباران شیمیایی منطقه عملیاتی خیبر و هورالهویزه و جزایر مجنون است. رژیم بعثی هر گاه در مقابله با نیروهای مخلص، جوان، انقلابی و وفادار ایران شکست می خورد دست به اقدامات ناجوانمردانه و ددمنشانه از جمله بمباران شیمیایی مناطق عملیاتی و شهرهای مسکونی ایران می زد و اوج حقارت خویش را به نمایش می گذارد و با وجود گذشت سالها از اتمام جنگ، همچنان شاهد شهادت مجروحان شیمیایی جنگ هستیم و خواهیم بود.
ما دیروز تا پای جان رفیتم و بسیاری از ما برنگشت. آن تعداد که ماندند و برگشتند نباید بگذارند مسیر تعالی و پیشرفت ایران اسلامی مان به دست ثروت های نامشروع و قدرت های ناجوانمرد و ریاکاران بی شرافت که همانا مثلث شوم زرو زور و تزویر هستند به ورطه نابودی بکشد.اما ظاهرا حس و حال بیخیالی و مصلحت اندیشی های حقیرانه و محافظه کارانه دارد تیشه بر ریشه این کشور و نظام می زند.

مسعود برزگر جلالی

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز