روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۸/۱۰
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 683
  • 1,087
  • 1,361,682
سالروز تشکیل بنیاد مستضعفان و سیمای فقر در جامعه امروز ما

امروز ۹ اسفند ماه سالروز تشکیل بنیاد مستضعفان به دستور امام خمینی (ره) می باشد.
۴۰سال پیش در چنین روزی بنیانگذار کبیر و عزیز انقلاب اسلامی ایران به شورای انقلاب دستور داد تا با تشکیل بنیادی به نام مستضعفان، تمام اموال منقول و غیرمنقول سلسله پهلوی و نیز برخی ثروتمندان و ملاکان و … مصادره و در جهت معیشت مستضعفان و رسیدگی به آنان و همچنین کارمندان ضعیف هزینه گردد که متعاقب این دستور ، توسط شورای انقلاب، بنیاد مستضعفان تشکیل و نسبت به حفظ و حراست از اموال عمومی مصادره شده و نیز مصادره اموال و املاک جدید به تشخیص این بنیاد اقدام نمود.
بررسی نگرش های سیاسی و اجتماعی حضرت امام خمینی (ره) در شکل دهی پایه های انقلاب و جمهوری اسلامی ایران نشان دهنده این واقعیت مهم است که ایشان اهمیت و حساسیت ویژه ای به اقشار محروم جامعه و بویژه مستضعفین داشتند و سیره عملی ایشان همواره مؤید این ویژگی بارز بود. چنانکه در اکثر جلسات و دیدارهای عمومی و خصوصی بر رسیدگی به وضع زندگی محرومان تاکید داشتند و در همین راستا بود که دستور تشکیل کمیته امداد را نیز صادر نمودند.
آنچه واضح و مبرهن است اینکه بر اساس اصول مسلّم انسانی و تعالیم درخشان اسلامی و بخصوص سیره عملی و نظری مولای متقیان حضرت علی (ع) در حکومت داری ،آنچه شرط لازم و ضروری و اولیه برای استقرار عدالت اجتماعی است، جلوگیری از تبعیض و نابرابری و اختلاف طبقاتی عمیق و دستگیری حکومت از اقشار ضعیف و آسیب پذیر جامعه است تا بدانجا که در صورت عدم تحقق این مهم ، عنصر عدالت در حکومت بشدت مخدوش شده و زیر سوال می رود و این مسئله می تواند آسیب جدی بر شاکله ی نظام اسلامی وارد سازد تا جایی که گفته شده: الملک یبقی مع الکفر ولا یبقی مع الظلم.
لذا با تأسی از تفکر و تصمیم حکیمانه امام خمینی (ره) و رهنمود های مقام معظم رهبری که در راستای همان تفکر و اندیشه ناب انقلابی مطرح می شود و با در نظر گرفتن وضع اقتصادی و معیشتی مردم در سال ۹۷ و پس از گذشت ۴۰ سال از انقلاب شکوهمند اسلامی ملّت ایران، و وجود فقرو تبعیض و …
ناعدالتی و شکاف عمیق طبقاتی و گسترش دامنه ی فساد و فحشا و منکر در جامعه به نحوی که عده ای با ماهانه ۴۵ هزار تومان یارانه و مستمری ناچیز نهادهای خیریّه گذران عمر می کنند و عده ای با ماهانه ۴۵میلیون تومان اجاره بهای خانه های لاکچری در پایتخت ایران اسلامی، چنین به نظر می رسد نظام اسلامی ایران نیازمند یک عزم دوباره برای بازنگری در اقدامات و تصمیمات و عملکرد خود می باشد تا همچنان که مقام معظم رهبری در پیام مهم اخیر خود در خصوص گام دوم انقلاب بیان فرمودند نسبت به اصلاح خطاهای گذشته، قیامی مومنانه و جهادی الهی داشتنه باشیم تا همه آحاد ملّت ایران طعم شیرین تشییّع علوی را بچشند.
به امید روزی که هیچ ایرانی شیعه، گرسنه نخوابد و شرمنده خانواده و اهل و عیال خویش نباشد و این شدنی است بشرط آنکه شایسته سالاری به معنای واقعی کلام در انتخاب مدیران جامعه انجام شود.

مسعود برزگر جلالی

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز