روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۱۵
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 644
  • 857
  • 1,393,937
سال آینده ، سالی پر افتخاربرای ذوب آهن است

مهندس صادقی در مراسم معارفه معاون جدید مالی و اقتصادی و سرپرست مدیریت ارشد خرید شرکت:

سال آینده ، سالی پر افتخاربرای ذوب آهن است

مراسم معارفه سعید امید قائمی به عنوان معاون جدید مالی و اقتصادی شرکت و تکریم مجید طلایی معاون سابق این حوزه و همچنین معارفه مجید تقی یار به عنوان سرپرست مدیریت ارشد خرید و تکریم مجید بختیاری مدیر ارشد سابق خرید ذوب آهن سه شنبه ۲۵ آبان ماه با حضور مهندس صادقی مدیرعامل و جمعی از مسئولین شرکت در تالار آهن روابط عمومی برگزار شد.

مهندس صادقی مدیر عامل شرکت در این مراسم طی سخنانی ضمن تقدیر و تشکر از مجید طلایی و مجید بختیاری به جهت فعالیت ها و زحمات بی دریغشان ، گفت : این عزیزان در انجام وظایف خود کوشا بوده و با توجه به مشکلات کارخانه با تعصبی که به ذوب آهن داشتند برای پیشرفت شرکت تلاش کردند . لذا آنها از این شرکت جدا نمی شوند تا بازهم ذوب‌آهن از تجارب و توانایی آنها بهره مند شود .

وی افزود : کارکنان و مدیران ذوب آهن حتی بعد از بازنشستگی و جدایی از شرکت ،  هر کجا که باشند  ، به فکر کارخانه هستند و ما سعی داریم از مدیران بازنشسته که سرمایه این شرکت هستند استفاده کنیم و از این جهت برای آنها مراسم تکریم داریم  نه تودیع .

مهندس صادقی در ادامه با اشاره به افتتاح پروژه پر افتخار ریل ملی در ۱۳ آبان ماه سال جاری که با حضور معاون اول رئیس جمهور و دو تن از وزیران و دیگر مسئولین انجام شد گفت :  افتتاح این پروژه مهم افتخاری برای ذوب آهن و موجب عزت تلاشگران این شرکت شد . این موفقیت بزرگ باز هم نشان داد که ذوب آهنی ها قادر به انجام هر کار سختی هستند و لذا با چنین تلاشگرانی ، آینده شرکت بسیار امید بخش است .

وی در بخشی از سخنان خود به مشکلات اقتصادی کشور ، صنعت فولاد و بیش از همه آنها ، مشکلات اقتصادی ذوب آهن اشاره کرد و گفت : حدود شش هزارو ششصد میلیارد تومان بدهی داریم و از این مقدار سه هزار و صد میلیارد تومان آن مربوط به بدهی های بانکی است . پرداخت این میزان بدهی از توان ذوب آهن خارج است اما ثروت ، پتانسیل و توان ذاتی ذوب آهن به ویژه تلاشگران ذوب آهنی به اندازه ای است که به راحتی می توانیم از این بحران عبور کنیم .

مهندس صادقی اظهار داشت : در این مجتمع بزرگ صنعتی طی یک سال گذشته برای عبور از بحران ، اقدامات خوبی در راستای کاهش هزینه ها ، صرفه جویی و اقتصادی کردن فعالیت ها در تمام ابعاد صورت گرفت که نتایج بسیار درخشانی داشت  .   برای غلبه کامل بر بحران باید این فعالیت ها و اقدامات ادامه یابد و در این مرحله با مشکلاتی مواجه هستیم که مهمترین این مشکلات ناشی از سرعت کم در اجرای پروژه ها و فعالیت هاست .

مدیر عامل شرکت تصریح کرد : ذوب آهن اصفهان یک شرکت خصوصی است و باید با تغییر نگرش و چابکی در امور بر مشکلات خود فائق آید . البته از حمایت مسئولین برخوردار هستیم ، اما برای خروج از بحران و حل مشکلات مالی باید بر توان و پتانسیل خود متکی باشیم .

وی با اشاره به بهبود شرایط بازار فولاد افزود : مجموعه اقدامات صورت گرفته به اضافه بهبود شرایط بازار باعث شد از زیان دهی خارج شویم اما اقتصادی کردن فعالیت ها می تواند ما را در مسیر پیشرفت قرار دهد همچنانکه شرکت های بزرگ فولادی در این شرایط رکود نیز حاشیه سود خود را بر همین اساس حفظ کرده اند . اقتصادی کردن فعالیت ها به معنای کاهش دستمزد نیست بلکه به معنای تدابیر فنی جهت افزایش ارزش افزوده است . دستیابی به این تدابیر تنها با توان تخصصی و مهندسی جمعی شرکت امکان پذیر است .

مهندس صادقی گفت : خوشبختانه روحیه همدلی و همفکری بسیار خوبی در شرکت حاکم است و ذوب آهنی ها هم اکنون با تعصب ، عزم راسخ و توان بالا برای اجرای سیاست ها و دست یابی به اهداف تلاش می کنند . همین توان و اعتقاد ذوب آهنی هاست که امید را برای عبور از بحران کنونی حفظ کرده است .

مدیر عامل شرکت افزود : یکی از مشکلات اصلی شرکت ، کند بودن در اجرای تصمیماتی است که همه با آن موافق هستند اما در مرحله اجرا به دلیل وجود بوروکراسی و قواعد دست وپاگیر ، با تاخیر بسیار مواجه می شویم . در حالیکه ذوب آهن یک شرکت خصوصی است وبسیار باید چابک تر از شرایط موجود باشد .

وی با اشاره به اینکه ، تلاش و همت ذوب آهنی ها باعث شد شرکت از شرایط بسیار بحرانی سال گذشته به سلامت عبور کند افزود : اقتصاد مقاومتی تنها راهی است که می تواند مشکلات ما را حل کند و در واقع همگان باید بپذیرم که هم اکنون درگیر یک جنگ اقتصادی هستیم و در این شرایط همانند دوران دفاع مقدس باید سختی ها و مشکلات را تحمل کنیم . البته حاصل این فعالیت های جهاد گونه و تحمل این مشکلات را به زودی خواهیم دید .

مدیرعامل شرکت گفت : من به عنوان یک ایرانی از تلاشگران ذوب آهن که این شرکت را در بدترین شرایط زنده نگه داشتند و هم اکنون در مسیر پیشرفت قرار دادند تشکر و قدردانی می کنم . این روند بسیار امید بخش است و قطعاً سال آینده برای ذوب آهن بسیار امید بخش خواهد بود .

وی در پایان سخنان خود با قدردانی از مجید طلایی و مجید بختیاری در سمت های پیشین ، برای سعید امید قائمی و مجید تقی یار در سمت های جدید و در اجرای سریع سیاست های شرکت  آرزوی توفیق نمود .

در این مراسم محمد یاسر طیب نیا قائم مقام مالی و بازرگانی و معاون خرید شرکت  نیز  ضمن برشمردن ویژگی های مدیران در نظام اسلامی بر تعهد و تخصص و امانت داری آنها تاکید کرد و از خدمات مدیران تودیع شده تقدیر بعمل آورده و برایشان آرزوی موفقیت نمود .

وی همچنین سعید امید قائمی و مجید تقی یار را به عنوان مدیران توانمند و بی حاشیه که بیش از ۲۰ سال در حوزه بازرگانی کارخانه کار کرده اند نام برد و از مدیران و کارکنان شرکت در همه قسمت ها خواست که وظایفشان را به خوبی انجام دهند و با توکل به عنایات الهی و با وحدت و نگاه اقتصادی عمل کنند و بدانند که مدیر عامل کارخانه و دیگر مدیران قدر زحمات همکاران را دانسته و در حد توان مشوق آنها خواهند بود .

طیب نیا بر ضرورت تغییر نگرش در شرکت تاکید کرد و گفت : هنوز در کشور ما نگرش تولید محور حاکم است در حالیکه باید نگاه اقتصادی به فعالیت هایمان داشته باشیم .

سعید امید قائمی معاون جدید مالی و اقتصادی شرکت در این مراسم طی سخنانی ضمن ارائه گزارشی از آخرین شرایط مالی و اقتصادی شرکت یادآور شد :  در شرایط کنونی باید به دنبال اقتصادی نمودن همه فعالیت های شرکت باشیم و با اجرای «بودجه بخشی » در ۱۴۰ واحد شرکت و حذف کارها و پروژه های بدون بازدهی ، بحران فعلی را پشت سر بگذاریم .

وی گفت: با اقدامات صورت گرفته در بعضی زمینه ها تا ۲۳ درصد کاهش هزینه حاضل شده و و قطعاً این امر تداوم می یابد ، ضمن اینکه  به افراد فعال در این زمینه ها پاداش صرفه جویی داده می شود .

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز