روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۲/۰۵
روزنامه ساقی آذربایجان
سال ۲۰۱۷ سال وحشتناکی برای کودکان یمن بود

یک مسئول ارشد در سازمان یونیسف اعلام کرد که سال ۲۰۱۷ سال وحشتناکی برای کودکان یمنی بوده است و تنها در یک هفته گذشته ۱۳ کودک یمنی کشته و ۱۲ تن دیگر زخمی شده اند.
«میرتچل ریلانو» نماینده مقیم سازمان یونیسف در یمن اعلام کرد که سال ۲۰۱۷ سال وحشتناکی برای کودکان یمنی بوده است.
وی ابراز امیدواری کرده که صلح در سال ۲۰۱۸ در یمن ایجاد شود. ریلانو تأکید کرد که راهکار سیاسی تنها راه تضمین شده برای جلوگیری از کشته شدن شمار بیشتری از کودکان یمنی است.
این مقام یونیسف همچنین پزشکان، پرستارها و معلمان یمنی را قهرمان های واقعی یمن توصیف کرد و گفت: تنها در یک هفته گذشته دست کم ۱۳ کودک یمنی کشته و ۱۲ تن دیگر زخمی شده اند و در ماه دسامبر ۴۲ کودک کشته و ۳۸ تن دیگر زخمی شده اند.
نماینده مقیم سازمان یونیسف تأکید کرد که برای این سازمان اهمیت زیادی دارد که بتواند در یمن حضور داشته و فعالیت های خود در همه زمینه ها را انجام دهد.
این مسئول بین المللی گفت که سازمان یونیسف در داخل یمن تا کنون موفق شده تا ادامه کار بسیاری از مراکز پزشکی را تضمین کند و موفق شده کمپین مبارزه با فلج اطفال را در این کشور راه اندازی کند و ۵ میلیون کودک یمنی از این طرح استفاده کرده اند و ۲۰۰ هزار کودک هم از طرح جلوگیری از سوء تغذیه حاد بهره برده اند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز