روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۱۰
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 292
  • 749
  • 1,336,777
ساماندهی ۱۵ هزار همیار طبیعت دانش آموزی

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان در روز درختکاری بیان نمود: ساماندهی ۱۵ هزار همیار طبیعت دانش آموزی را در دستور کار داشته‌ایم که موفق شدیم در حال حاضر ۹ هزار همیار طبیعت دانش آموزی را عضو نماییم که کارت آنها هم‌اکنون صادر شده است که امیدواریم تا پایان سال آموزشی در اردیبهشت‌ماه سال آینده ۶ هزار نفر باقی‌مانده در این طرح عضویت شوند.
دکتر امید ذاکری در آیین روز درختکاری در ناحیه صنعتی ایسین شهرستان بندرعباس با اشاره به اعتقاد و فرهنگ دیرینه ایرانیان به طبیعت و فضای سبز، منابع طبیعی را بستر حیات و توسعه پایدار دانست و اظهارداشت: برای سرسبز نگه داشتن کشور نیازمند ایجاد نهضت فراگیر درختکاری است
وی در ادامه، کارکنان منابع طبیعی را به عنوان سربازان نظام برای ایجاد این نهضت در حفاظت و حراست از این نعمت خدادادی معرفی‌کرد و بیان‌داشت: در سال‌جاری یک‌هزار و ۶۰۰ هکتار جنگل با هدف مساعد شدن فضای زیستی، تثبیت ماسه‌های روان و جلوگیری از ریزگردها در استان ایجاد شده است.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان گفت: برای نخستین بار در کشور مجوز پروانه تاسیس مجمع خیرین آبخیزداری استان گرفته شده و در یک و نیم سال اخیر ۲ برابر ۱۴ سال گذشته خیرین در حفاظت از منابع آب و خاک کمک کرده‌اند
وی بیان‌ کرد: امسال ۵۷۵ هزار اصله نهال تولید کردیم که ۳۰۰ اصله نهال هکتار در نهالستان باغو و ۲۷۵ اصله نهال در جزیره قشم بوده است که با وجود اعتبارات محدود جهش خوبی در توسعه جنگل‌های مانگرو داشته‌ایم.
رفع تصرف ۶۰۰ هکتار از ارضی ملی در سال جاری
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان افزود: امسال از ۶۰۰ هکتار اراضی ملی رفع تصرف شد ولی به‌طور کلی یک هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی ملی در سال‌های ۹۴ و ۹۵ با همکاری دستگاه قضایی و دستگاه‌های متولی امر، رفع تصرف شده است و ارزش ریالی هر منطقه با منطقه‌ای دیگر متفاوت بوده و قیمت هکتاری ۱۸ میلیون تومان تا ۴۰ میلیون تومان با توجه به شرایط جغرافیایی متفاوت است.
ذاکری یادآور شد: هرساله حفاظت از ۲۱ هزار رویش‌جنگلی با محافظین و گشت و مراقبت‌های افتخاری و خودیاری مردم انجام می‌شود بگونه‌ای که اداره‌کل منابع طبیعی هیچ‌گونه دخل و تصرفی در جنگل‌های مانگرو ندارد و درصدد بررسی اثرات شاخه‌زنی حرا در چند رویشگاه قشم، خورآذینی و جاسک هستیم که پایش می‌شوند. گزارش: بابک پارسا

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز