روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
ساکت: کی‌روش مهندس موفقیت‌های فوتبال ایران است

سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال می‌گوید: فوتبال ایران مسیر درستی را در پیش گرفته است و مهندس این موفقیت، کی‌روش است.
محمدرضا ساکت، سرپرست جدید دبیرکلی فدراسیون فوتبال درباره مراسم تجلیل از داوران اظهار کرد: خوشحالم که در کنار داوران شایسته کشور هستم. فدراسیون فوتبال کار پسندیده‌ای را در تجلیل از داوران انجام داده است. داوران قشری هستند که در گذشته مجبور بودیم از داوران خارجی استفاده کنیم اما اکنون داوران ما به نوعی درخشیدند که حتی در مسابقه‌های بین‌المللی از آن‌ها استفاده می‌شود و به لیگ کشورهای دیگر دعوت می‌شوند. در وهله اول این خود داوران هستند که پرچمدار چنین موفقیت‌هایی هستند. ما در عرصه بین‌المللی شاهد سوت زدن داوران‌مان در رویدادهای بزرگ جهانی بودیم و وضعیت داوری حال حاضرمان به گونه‌ای است که اگر AFC بخواهد داوران الیت بیش‌تری ایجاد کند ما ظرفیت آن را داریم.
او درباره سمت جدیدش در فدراسیون فوتبال تصریح کرد: همه ما سربازان این کشوریم. بودن یا نبودن مهم نیست. مهم این است که بتوانیم خدمتی ارزنده را ارائه دهیم و مانند قبلی‌ها افتخارآفرین باشیم. پس از این یک سالی که از دوره ریاست آقای تاج می‌گذرد، امیدواریم کار بهتری را ارائه دهیم. در مسیر ساده‌ای قرار نداریم و یک روزی می‌آییم و روز دیگر خواهیم رفت. مهم تاثیرگذاری مثبت و خدمت صادقانه است.
وی درباره استعفای اسدی افزود: تصمیم‌گیری از قبل انجام شده بود. ما به دنبال حضور قدرتمند در جام جهانی هستیم و استارت این قضایا با اندیشه‌های آقای کی‌روش کلید خورد. باید با ایجاد هماهنگی و هم‌دلی برای حضور شایسته در جام جهانی تلاش کنیم. ما دریایی از استعداد در این فوتبال داریم اما زیرساخت‌های ما با این استعدادها سنخیت ندارد. ما تلاش خود را کرده‌ایم و از آن خسته نمی‌شویم.
ساکت اضافه کرد: در قبال استعفای آقای اسدی، تاج همه چیز را توضیح داد که چگونه این اتفاق‌ها رخ داده است. حدود یک سالی که در حوالی تیم ملی بودم سعی کردیم بهترین زمین را برای تیم ملی فراهم کنیم. اتفاق خوب این است که پیشرفت فنی ایجاد شود و باید انتقال دانش مربی‌ای چون کی‌روش از رده‌های بزرگسال به رده‌های پایه نیز انجام شود. باید این آگاهی‌ها را در سطح کشور انجام دهیم. ما در ۳۲ استان کشور استعدادیاب داریم و باید مرکز علمی فوتبال، کادر فنی تیم ملی و… با یکدیگر هم‌سو و هماهنگ شوند.
او درباره مشکلاتی که شاید بین او و کی‌روش پیش بیاید توضیح داد: ما به روزهای خوش آینده امیدواریم. تمام ایران از جمله کادر فنی دل‌شان می‌خواهد که تیم ملی در جام جهانی با اقتدار حضور داشته باشد. ما راه درستی را در پیش گرفته‌ایم و مهندس این موفقیت، کی‌روش است. ما نگاه ساختاری به عزل و نصب سمت‌های فدراسیونی داریم و ایجاد کارگروه‌های اختصاصی و توجه و بهره‌برداری از ایزو ۹۰۰۱ می‌تواند به این مساله کمک کند. تا زمانی که از ما خواسته شود، تلاش خود را برای تیم ملی انجام می‌دهیم.
سرپرست دبیرکلی فدراسیون در پایان درباره دو شغله بودنش بیان کرد: فدراسیون تمام جوانب را سنجیده است که چنین سمتی را ایجاد کرده است. من به عنوان سرپرست این مسوولیت را دارم و مطمئنا ضوابط در نظر گرفته شده است. امیدوارم سهم تاثیرگذاری داشته باشم.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز