روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۹
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 175
  • 814
  • 1,335,911
ستاد دیه امسال تنها از ۱۰ درصد بودجه خود بهره‌مند شد

مدیرعامل ستاد دیه کشور گفت: امسال مجلس از محل منابع قرض الحسنه بانک‌های عامل ۲۰۰ میلیارد ریال برای ارایه تسهیلات به محکومان غیرعمد تصویب کرد که از این اعتبار فقط ۱۰ درصد جذب شده است.
ستاد دیه امسال تنها از ۱۰ درصد بودجه خود بهره‌مند شد سید اسدالله جولایی مدیرعامل ستاد دیه کشور در خصوص مصوبه اخیر مجلس در جریان بررسی لایحه بودجه سال ۹۶ پیرامون مکلف ساختن صندوق تامین خسارت های بدنی جهت آزادی رانندگان زندانی، اظهار داشت: قانون بیمه اجباری شخص ثالث که در سال ۴۷ تصویب شد نه تنها نقص داشت بلکه به شکل ناقص هم اجرا می‌شد، به نوعی که راننده با تصادفی جزیی مستقیما به زندان فرستاده می‌شد.
مدیرعامل ستاد دیه کشور با بیان اینکه اشکال قانون مذکور در سال ۷۸ با راهنمایی برخی حقوقدانان مشخص شد، افزود: این قانون در مجلس هفتم به یاری کمیسیون اقتصادی و پیگیری‌های ستاد دیه بررسی و در اردیبهشت سال ۸۷ اصلاح شد از این رو ورود سالانه ۵۷ تا ۶۰ راننده به زندان به یک تا ۳ نفر کاهش یافت.پیش از اصلاح قانون، بیش از ۵۰ هزار راننده در زندان بود اما با اصلاح قانون و دایمی شدن آن در اردیبهشت سال جاری بعد از هفت سال اجرای آزمایشی گام مهمی برداشته شد، زیرا ورود رانندگان به زندان را کاهش داد به نوعی که تنها رانندگان مشمول جرایم عمد، سرقت و قاچاق زندانی می‌شوند.
جولایی با یادآوری وجود حدود ۸۱۲ راننده در زندان، گفت: این رانندگان پیش از تصویب قانون به زندان افتادند، از این رو چون قانون عطف به ما سبق نمی‌شود تلاش شد تا در جریان بررسی بودجه سال ۹۶ تعهداتی برای صندوق تامین خسارت‌های بدنی قایل شویم که وضعیت ۸۱۲ راننده زندانی تعیین تکلیف شود.
مدیرعامل ستاد دیه کشور با بیان اینکه صندوق تامین خسارات بدنی تسهیلات بلاعوض به رانندگان زندانی مذکور خواهد داد، گفت: در حقیقت با معرفی ستاد دیه کشور به صندوق مذکور حدود ۸۱۲ نفر آزاد خواهند شد تا دغدغه رانندگان بدهکار رفع شود.
وی افزود: طبق مصوبه نمایندگان برای آزادی ۸۱۲ راننده زندانی حدود ۱۷۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شد تا از محل صندوق تامین خسارات بدنی در سال ۹۶ تامین شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز