روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۰۹
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 619
  • 773
  • 1,386,852
سخنگو کمیسیون امنیت ملی مجلس: بیمه حجاج تا ۲۰۰ میلیون تومان افزایش یافته است

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی به نقل از نماینده رهبر معظم انقلاب درحج و زیارت گفت: بیمه حجاج تا ۲۰۰ میلیون تومان افزایش یافت.
سیدحسین نقوی حسینی در تشریح نشست این کمیسیون اظهارداشت: با هدف بررسی شرایط وامکانات برگزاری مناسک حج امسال با حضور حجت الاسلام قاضی عسگر نماینده رهبرمعظم انقلاب درحج و زیارت، حسین جابری انصاری و حسن قشقاوی معاون وزارت امورخارجه و نمایندگان وزارت اطلاعات برگزار شد.
وی با بیان اینکه علاالدین بروجردی با اشاره به شرایط منطقه، نگرانی‌های اعضای کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجه را مطرح کرد افزود: حجت الاسلام قاضی عسگر روند گفت‌و‌گو و توافق برای برگزاری مراسم حج امسال را با جزئیات کامل برای اعضای کمیسیون توضیح داد.
نقوی حسینی با تشریح مذاکرات نماینده گان جمهوری اسلامی با مسوولات حج عربستان تصریح کرد: نماینده رهبر معظم انقلاب درامور حج گفت ما درچارچوب تعیین شده مذاکرات را ادامه دادیم و توافق نیز بر اساس همان چارچوب و روند صورت گرفت و جای هیچ نگرانی نیست. اقدامات اجرایی هم اعم از کاروان ها، اجاره هتل‌ها، نحوه استقبال حجاج و پشتیبانی و تدارکات حجاج انجام شده است.
وی در خصوص مچ بندی های تدارک دیده شده برای حجاج ایرانی اظهارکرد: مچ بندهایی هم که تدارک دیده شده، ساخت داخلی است و بیانگر یکسری اطلاعات شخصی جهت رفاه خود حجاج است و هیچ ارتباطی با کنترل افراد از سوی دیگران ندارد.
**خدمات کنسولی به زائران ایرانی
نقوی حسینی در ادامه با توجه به قطع روابط سیاسی ایران و عربستان و نبود دفتر کنسولی برای حمایت و صیانت از حقوق زائران کشورمان در ایام حج گفت: سازمان حج زیارت درهماهنگی های به عمل آمده با مسئولان عربستان و شرایط ویژه رخ داده بین دو کشور قرار است تا پایان حج امسال تیمی از کارشناسان حوزه کنسولی در موسم حج برای رفع مشکلات احتمالی و ارایه خدمات کنسولی به زائران ایرانی در این کشور مستقر باشند.
وی تاکید کرد: براساس برنامه ریزی های انجام گرفته و موافقت عربستان قرار است یک تیم ۱۰نفره کنسولی ایران از اول ماه شوال تا پایان ماه محرم یعنی یک ماه زودتر از ایام حج و یک ماه پس از پایان مناسک حج در عربستان مستقر باشند.
به گفته وی، کارشناسان حوزه کنسولی دارای تمامی اختیارات کنسولگری در زمینه ارایه خدمات به زائران هستند.
وی اظهار داشت: به گفته نماینده مقام معظم رهبری در سازمان حج و زیارت ارتباط ایران با سایر کشورهای مسلمان و وی افزود: در ادامه جلسه، کواکبیان، ذوالنوری، فلاحت پیشه، کریمی قدوسی و جمالی دیدگاه‌ها، دغدغه ها و پیشنهادات خود را مطرح کردند.
این نماینده مجلس افزود: همچنین قاضی عسگر گفت در امور اجرایی تلاش شده است کلیه ضعف‌های گذشته رفع شود و بیمه حجاج تا ۲۰۰ میلیون تومان افزایش یافته است و در ادامه جلسه رییس سازمان حج و زیارت توضیحاتی پیرامون امور اجرایی حج ارائه کرد.
نقوی حسینی با اشاره به سخنان محمدی رئیس سازمان حج و زیارت، تلاش شده مشکلات مطرح در ورودی حجاج از جمله انگشت‌نگاری نیز حل شود و با احترام کامل امور اجرایی صورت گیرد.
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: در پایان قاضی عسگر اشاره کرد که مسائل خانواده شهدای مسجدالحرام و منا را هم دنبال کرده و تلاش می شود مساله دیه هم حل شود، همچنین کمیسیون امنیت بر کاهش ادبیات نامناسب از سوی عربستان در دوران حج تاکید کرد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز