روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۰۶
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 58
  • 969
  • 1,384,334
سرازیر شدن کالاهای ترکیه ای به فروشگاه های قطر

در پی اعمال تحریم های همه جانبه از سوی برخی کشورهای عربی همسایه علیه قطر، دولت ترکیه در تلاش است بازار این کشور کوچک ثروتمند را با کالاهای خود در دست بگیرد.
خبرگزاری آناتولی ترکیه از هجوم کالاهای مختلف تولید ترکیه از جمله مواد غذایی به بازار قطر در هفته گذشته خبر داده است.
دولت ترکیه از متحدان نزدیک دولت قطر محسوب شده و در هفته گذشته پارلمان این کشور لایجه اعزام نیروهای نظامی ترکیه ای به قطر را تصویب کرده است.
بر اساس گزارش خبرگزاری آناتولی، در پی صادرات انواع کالاهای ترکیه ای به قطر، شهروندان قطری با به اشتراک گذاشتن تصاویر خریدهای کالاهای ترکیه ای خود، از دولت آنکارا تشکر می کنند.هفته گذشته و در پی قطع روابط سیاسی و اقتصادی از سوی عربستان ، امارات، بحرین و مصر و بسته شدن مرزهای دریایی و هوایی این کشورها با قطر، مردم قطر با هجوم به فروشگاه ها از بیم احتمال کمبود یا قحطی مواد غذایی، اجناس آنها راخالی کردند.اما با صادرات روزهای گذشته مواد خوراکی ترکیه ای و ایرانی به بازار قطر، کمبود احتمالی جبران شده و خیال دولت و شهروندان قطری از قحطی راحت شده است.برخی شهروندان قطری که تصاویر سبد کالای ترکیه ای خریداری شده خود را به اشتراک گذاشته اند ، نوشته اند با توجه به نوشته لاتین (ترکیه ای) روی این کالاها باید زبان ترکی را یاد بگیریم.
گفتنی است در چند روز گذشته و همزمان با اعلام فروشگاه زنجیره ای “المیرا” قطر مبنی بر واردات انواع مواد غذایی تولید ترکیه، شهروندان قطری با هجوم به این فروشگاه ها، اقدام به خرید مواد غذایی و دیگر مایحتاج وارد شده از ترکیه از شعبه های این فروشگاه زنجیره ای در سراسر قطر می کنند.
همچنین در روزهای گذشته نخستین محموله های میوه های صادراتی ایران نیز به قطر رسیده است.دولت قطر اعلام کرده از محاصره اقتصادی و دریایی کشورهای عربی همسایه خود به مجامع بین المللی شکایت کرده و بابت خسارات اقتصادی ناشی از آن طلب غرامت خواهد کرد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز