روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۹
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 456
  • 814
  • 1,336,192
سرانه رسیدگی به پرونده قضایی ۱۵۰ فقره در ماه برای هر قاضی

رئیس کل دادگستری استان آذربایجان‌شرقی با ذکر اینکه سرانه رسیدگی به پرونده قضایی ۱۵۰ فقره در ماه برای هر قاضی است گفت: حجم انبوه ورودی پرونده‌ها، زمان و فرصت کافی برای بررسی پرونده‌ها و یا استماع اظهارات طرفین را از قاضی سلب می کند .
حجت الاسلام والمسلمین حکمتعلی مظفری در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان با اشاره به افزایش روزافزون حجم پرونده‌ها، مهم‌ترین علت این افزایش را عدم آگاهی مردم از حقوق قانونی خودشان اعلام کرد و بر ارتقای آگاهی‌های حقوقی مردم به ویژه توسط صدا و سیما تأکید کرد.
وی با ذکر اینکه سرانه رسیدگی به پرونده قضایی ۱۵۰ فقره در ماه برای هر قاضی است، گفت: حجم انبوه ورودی پرونده‌ها، زمان و فرصت کافی برای بررسی پرونده‌ها و یا استماع اظهارات طرفین را از قاضی سلب می‌کند و نتیجه خسارت باری را از حیث کمّیت و کیفیّت آراء به جا می‌گذارد.
مظفری تعویض پلاک خودرو را از جمله مواردی اعلام کرد که با ارائه راهکار مناسب و تعویض پلاک توسط پلیس بلافاصله پس از تنظیم سند می‌توان از تشکیل پرونده قضایی جلوگیری کرد؛ همچنین اِعمال محدودیت در صدور دسته چک توسط بانک‌ها از تشکیل پرونده‌های حقوقی مربوط به چک پیشگیری خواهد کرد.
رئیس تشکیلات قضایی استان عدم بسترسازی مناسب از ناحیه حاکمیت به معنای اعم را از دیگر علل افزایش حجم پرونده‌ها اعلام کرد.
در ادامه معاون قضایی رئیس کل و سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان گزارشی از سیمای جرایم و آسیب های اجتماعی استان در شش ماهه اول سال ۹۷ ارائه داد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز