روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۸
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 615
  • 721
  • 1,335,537
سرطان ریه کشنده ترین سرطان

سرطان ریه از انواع سرطان های مرگ آور می باشد که هر سـاله تـعداد زیادی را به کام مرگ می برد.
آمار نشان می دهد که قربانیان سرطان های سینه، پروستات و روده روی هـم کمـتر از تعداد قربانیان سرطان ریه هستند.با توجه به اینکه ریه نقش اساسی در سلامتی انسان دارد ممکن است بعضی از ارگان های بدن مثل پا و یا کلیه را نداشته باشیم و بتوانیم زندگی کنیم،یا هفته ای سه بار دیالیز کنیم ولی بدون ریه نمی توانیم زندگی کنیم، به خاطر این که اکسیژن باید وارد بافت هاشده، از طریق ریه وارد سیستم بدن شود، به قلب و مغز و… یا به ارگان های دیگر برسد و گاز دی اکسید کربن هم از ریه باید خارج شود.شُش، ریه یا جگر سفید یکی از اعضای دستگاه تنفس در بعضی جانوران است.
سرطان ریه در بین سرطان‌ها متاسفانه کشنده‌ترین نوع سرطان است و دلیل آن نیز این است که علایم آن دیر بروز می‌کند و تشخیص زمانی اتفاق می‌افتد که بیماری در سطح وسیعی پیشرفت کرده است.
نشانه‌های مهم سرطان ریه عبارتند از : سرفه، خلط بخصوص خلط های خونی، کاهش وزن، بی‌اشتهایی، ضعف عمومی بدن که این نشانه‌ها امکان دارد تک تک و یا در برخی موارد با هم خود را نشان دهند و علایم اختصاصی تر دیگری هم برای وجود دارد مانند تغییرات در ناخن‌ها، درد در مفاصل و… که باید مورد توجه قرار گیرند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز