روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۱۴
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 107
  • 857
  • 1,393,400
سرقت، انگیزه ای برای قتل پیرمرد تهرانی

مرکز اطلاع رسانی پلیس آگاهی تهران بزرگ اعلام کرد: سه مرد و یک زن به جرم سرقت و مشارکت در قتل پیرمردی ۸۰ ساله دستگیر شدند.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی پلیس آگاهی تهران بزرگ در ساعت ۲۰ و ۳۰ دقیقه شانزدهم اردیبهشت سالجاری کشف یک فقره جسد متعلق به پیرمردی ۸۰ ساله در محل سکونتش واقع در طبقه اول یک مجتمع مسکونی چهار طبقه از طریق مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ به کلانتری ۱۰۹ بهارستان اعلام شد.
براساس این گزارش با حضور کارآگاهان اداره دهم و تیم تشخیص هویت پلیس آگاهی تهران بزرگ در محل و انجام بررسی های اولیه، علت اصلی مرگ پیرمرد انسداد شریان تنفسی اعلام شد.
با اعلام نظریه تیم بررسی صحنه در خصوص علت مرگ پرونده مقدماتی با موضوع قتل عمـد تشکیل و به دستور بازپرس شعبه هفتم دادسرای ناحیه ۲۷ تهران پرونده برای رسیدگی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.
برمبنای این گزارش، تحقیقات از همسایگان مقتول آغاز و مشخص شد که حدودا ساعت ۱۹ سر و صدا از واحد طبقه ی اول (منزل مقتول) بلند شده اما با مراجعه همسایگان و عدم پاسخگویی مقتول به زنگ زدن های مکرر، آنها به واحدهای مسکونی خود بازگشتند.
ساعت ۲۰ و ۳۰ دقیقه همان شب نیز یکی از همسایگان متوجه نیمه باز بودن در واحد مسکونی همسایه طبقه ی اول شده و زنگ واحد طبقه اول را به صدا درآورده اما پیرمرد جوابگوی زنگ های وی نشده است و نهایتا این فرد به همراه یکی دیگر از همسایگان وارد منزل پیرمرد شده و با جسد وی در اتاق پذیرایی روبرو می شوند.
براساس این گزارش تنها برادر مقتول، پس از اطلاع از موضوع جنایت با اشاره به اینکه مقتول به تنهایی زندگی می کرد، گفت: برادرم در محدوده ی میدان فردوسی در زمینه خرید و فروش دلار و ارز فعالیت داشت و اسناد و مدارک مالکیت منزلش را در داخل گاوصندوق نگهداری می کرد اما این اسناد نیز بهمراه وجوهات نقد سرقت شده است.
*دستگیری متهمان پرونده
براساس این گزارش مشخص شد که فردی در مهرماه سال جاری با مراجعه به یکی از مرکز ثبت و اسناد قصد انتقال قانونی اسناد مالکیت متعلق به واحد مسکونی مقتول را دارد که بلافاصله این شخص بنام «رامین . و» ( ۴۵ ساله ) شناسایی و در نخستین روز آبان در منطقه حکیمیه دستگیر و به اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد.
رامین با اظهار بی اطلاعی از قتل پیرمرد گفت که ملک را از فردی بنام «مصطفی . ش» و به مبلغ چهار میلیارد ریال در یک دفتر وکالت در محدوده میدان شهدای هفتم تیر خریداری کرده است.
براین اساس مصطفی ( ۳۵ ساله ) دستگیر و در بازرسی از دفتر وکالت ( محل دستگیری مصطفی ) و کشف امهار و اوراق مجعول مشخص شد که وی در پوشش دفتر وکالت پس از شناسایی املاک بدون صاحب و یا متعلق به افراد سالخورده اقدام به فروش آنها می کند.
مصطفی در اظهارات اولیه منکر ارتباط و یا آشنایی با رامین شده اما در ادامه و پس از مواجه حضوری با رامین و ارائه اسناد و مدارک لب به اعتراف گشود و به مشارکت خود در سرقت منجر به جنایت و قتل مقتول اعتراف کرد.
وی اعتراف کرد که طراحی سرقت از منزل پیرمرد را بهمراه خانمی بنام «ساغر . س» با نام مستعار «مریم» انجام داده و در سرقت منجر به جنایت و قتل پیرمرد یکی از دوستانش بنام «عباس . ل» نیز حضور داشته است.
مصطفی در خصوص نحوه ورودشان به داخل خانه ی مقتول گفت: مریم به بهانه پخش کردن آش نذری به در منزل مقتول فرستادیم و پس از باز شدن درب ساختمان بلافاصله من و عباس وارد ساختمان شدیم و زمانیکه پیرمرد قصد داشت تا برای گرفتن آش از خانه اش خارج شود دست و پایش را گرفته و او را به داخل واحد مسکونی کشانده و بلافاصله دست و پا و دهانش را محکم بستیم.
وی افزود: زمانیکه همسایگان برای بررسی علت سر و صدا به در خانه ی مقتول آمدند؛ دهان پیرمرد را محکم گرفتیم تا نتواند از همسایگان کمک بخواهد اما مشخص شد که پیرمرد مرده است.
مصطفی در خصوص اموال سرقت شده از گاوصندوق منزل مقتول نیز گفت: مبلغ ۱۸ میلیون ریال بهمراه تعدادی اسناد مالکیت متعلق به منزل پیرمرد را برداشتیم.
با بهره گیری از اطلاعات بدست آمده اعترافات مصطفی مخفیگاه ساغر یا همان مریم ( ۴۵ ساله ) در سیدخندان – خیابان دبستان شناسایی و دهم آبان دستگیر شد.
ساغر که اعتیاد شدیدی به مصرف موادمخدر از نوع شیشه دارد در اعترافاتش به مشارکت در سرقت اعتراف اما عنوان داشت که در ارتکاب جنایت نقشی نداشته و او وظیفه داشته تا در پوشش پخش کردن آش نذری اعتماد پیرمرد را برای باز کردن در منزلش جلب کند.
با شناسایی آخرین متهم پرونده بنام «عباس . ل» (۳۴ ساله) مشخص شد که او پس از ارتکاب جنایت از تهران متواری شده اما با شناسایی دقیق مخفیگاه عباس در یکی از شهرستانهای کشور، وی نیز دستگیر شد.
سرهنگ کارآگاه حمید مکرم معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، در مورد این خبر اظهار کرد: تحقیقات از متهمان بویژه دو متهم اصلی پرونده که در سرقت منجر به جنایت حضور مستقیم داشتند برای مشخص کردن عامل اصلی جنایت در مراحل اولیه قرار دارد و با صدور قرار بازداشت موقت از سوی بازپرس، هر چهار متهم دستگیر شده در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز