روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۳/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 63
  • 899
  • 1,048,480
سرقت از رانندگان در پوشش طرح دوستی

رئیس پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری سارق زنی خبر داد که در پوشش مسافر و با طرح دوستی اقدام به سرقت از رانندگان می‌کرد.
به گزارش پلیس آگاهی تهران بزرگ، سرهنگ علی عزیزخانی اظهار داشت: ساعت ۱۶:۳۰، ۲۶ شهریورماه امسال بود که فردی در خیابان قزوین درحالیکه مانع از متواری شدن یک خانم شده بود، با مراجعه به واحد گشت کلانتری کلانتری ۱۱۲ ابوسعید به مأمورین اعلام کرد که این خانم اقدام به سرقت از داخل ماشین او کرده است.
با انتقال راننده‌ خودروی مسافرکش و همچنین متهم زن، راننده در اظهاراتش به مأموران گفت: این خانم را به عنوان مسافر از میدان انقلاب و به مقصد میدان قزوین سوار ماشین کردم؛ در میدان قزوین اواز ماشین پیاده شد، اما پس از طی مسیر کوتاهی متوجه سرقت محتویات داخل داشبورد ماشینم شدم .
بلافاصله به میدان قزوین برگشتم و با کمی چرخیدن در محدوده میدان موفق به شناسایی اش شدم. زن جوان به محض مشاهده من قصد فرار داشت، اما با فریاد‌های کمک خواهانه من مردم به کمکم آمدند و او را دستگیر کردیم.
در تحقیقات اولیه، متهم خودش را بنام «سوگند» معرفی کرد، اما پس از انتقال به پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ مشخص شد او یکی از مجرمان سابقه دار بنام «پروانه» است. بررسی سوابق زن جوان حکایت از آن داشت که وی طی سال‌های گذشته بار‌ها به اتهام ارتکاب مختلف سرقت‌های متعدد از داخل خودرو، مشارکت در سرقت مسلحانه و تحصیل مال مسروقه، دایر کردن مراکز فساد و نگهداری مواد مخدر، از سال ۱۳۸۶ تا ۱۳۹۴ بار‌ها دستگیر و روانه زندان شده است.
متهم که پس از شناسایی هویت واقعی و کشف چند گوشی تلفن همراه سرقتی از او چاره‌ای جز اعتراف و بیان حقیقت نداشت، صراحتا به ده‌ها فقره سرقت به شیوه جیب بری و سرقت از داخل خودرو در پوشش مسافر اعتراف کرد.
وی در اعترافاتش به کارآگاهان گفت: به عنوان مسافر سوار خودرو‌های مسافرکش می‌شدم؛ ابتدا سعی می‌کردم تا در صورت امکان اقدام به سرقت محتویات داشبورد می‌کردم.با چرب زبانی و طرح دوستی تلاش می‌کردم تا اعتماد رانندگان را جلب کرده و آن‌ها را فریب دهم؛ اگر شرایط برای سرقت محیا می‌شد، در یک لحظه از غفلت رانندگان استفاده می‌کردم با سرقت پول و گوشی تلفن همراه راننده‌ها به سرعت از ماشین پیاده شده و از محل دور می‌شدم.
سرهنگ کارآگاه علی عزیزخانی، رئیس پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر، افزود: در ادامه رسیدگی به این پرونده و با توجه به اعتراف صریح متهمه به انجام سرقت‌های مشابه از رانندگان مسافرکش و به منظور شناسایی سایر شکات و مالباختگان، هماهنگی‌های لازم با دادیار محترم شعبه چهارم دادسرای ناحیه ۱۱ تهران برای انتشار بدون پوشش تصویر متهم پرونده انجام شده است؛ لذا از کلیه شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصویر متهم شدند دعوت می‌شود تا جهت پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ در میدان حر ـ انتهای خیابان ۱۲ فرودین مراجعه نمایند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز