سرقت با جعل عناوین دولتی از شهروندان

معاون مبارزه با سرقت‌های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری سارق مأمورنمایی خبر داد که با استفاده از جعل عناوین ماموران انتظامی و بسیج اقدام به اخاذی از شهروندان می‌کرد.
سرهنگ احمد نجفی اظهار داشت:با اشاره به شکایت یکی از شهروندان از فردی که خودش را به عنوان مأمور پلیس معرفی کرده بود، پرونده‌ای با موضوع سرقت تحت پوشش مامور تشکیل و جهت رسیدگی در اختیار اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.
مالباخته در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: ساعت ۱:۳۰ بامداد دوازدهم مهرماه امسال با خودرو در خیابان فردوسی به سمت داروخانه در حال تردد بودم که فردی با یک دستگاه موتور سیکلت بنده را متوقف و اعلام داشت خودروی شما مشکوک است و باید تفتیش شود، و پس از گشتن خودرو و دیدن مدارکم به من، گفت: روشن کن تا به سمت اداره حرکت کنیم بنده که حیران و در شوک بودم از او توضیح خواستم که عنوان داشت هرچه در کارت عابر بانکت داری به حساب من واریز کن و خودت رو خلاص کن.من هم که به علت تهیه دارو‌های مادرم عجله داشتم با اکراه به اتفاق این فرد به عابر بانک مراجعه و مبلغ ۵۵۰ هزار تومان به حساب وی کارت به کارت کردم که متهم پس از واریز پول به حسابش به سرعت از محل متواری شد.
معاون مبارزه با سرقت خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ با اشاره به اینکه انجام تحقیقات میدانی و بازبینی تصاویر دوربین‌های مداربسته خیابان فردوسی تصاویر به دست آمده از متهم توسط شاکی شناسایی شد، گفت: کارآگاهان اداره پنجم با بررسی تراکنش مالی حساب مالباخته موفق به شناسایی این مجرم سابقه دار و حرفه‌ای شدند که بررسی سوابق وی نشان میدهد که وی بیش از ۲۰ بار به اتهام جعل عناوین و سرقت دستگیر و روانه زندان شده است.
با شناسایی تصویر مصطفی از سوی مالباخته، کاراگاهان اداره پنجم پلیس آگاهی اقدام با شناسایی مخفیگاه هفدهم مهرماه او را در عملیاتی غافلگیرانه محاصره و دستگیر کردند.
سرهنگ کارآگاه احمد نجفی بیان داشت: متهم در اعترافات خود در رابطه با نحوه انتخاب سوژه‌های خود اذعان داشت خودرو‌هایی که اقدام به پخش موسیقی با صدای بلند می‌کردند یا خودرو‌هایی که همراهان آن‌ها حجاب مناسبی نداشتند را انتخاب و به عنوان مامور ضابط قضایی از آن‌ها اخاذی می‌کردم.
معاون مبارزه با سرقت‌های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اشاره به دستور انتشار بدون پوشش تصاویر متهم، گفت:: با توجه به سوابق متهم در ارتکاب سرقت‌های مشابه، اعتراف صریح وی به ده‌ها فقره سرقت تحت پوشش مأمور بصورت پیاده و با استفاده از موتور سیکلت مشکی رنگ در مناطق مختلف شهر تهران به خصوص مرکز این شهر و به منظور شناسایی دیگر جرایم ارتکابی و همچنین سایر شکات و مالباختگان متهم، هماهنگی لازم با بازپرس شعبه دوم دادسرای ناحیه ۳۴ تهران جهت انتشار بدون پوشش تصاویر این متهم انجام شده است.
از کلیه شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصاویر متهم شدند دعوت می‌شود تا جهت پیگیری شکایات خود به نشانی اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ در خیابان وحدت اسلامی مراجعه نمایند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از