روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۱
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 816
  • 779
  • 1,330,328
سرقت شیرسنگی در چهارمحال و بختیاری

معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری از سرقت یک شیر سنگی در منطقه گردشگری پیرغار این استان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشری این استان، مصطفی هادیپور با اعلام این خبر افزود: طی سرکشی نیروهای یگان حفاظت این اداره کل از کانون گردشگری پیر غار مشخص شد یک پیکره شیر سنگی که در محل ورودی این کانون نصب شده بود از سوی افراد ناشناس به سرقت رفته است.
وی ادامه داد: سرقت این شیر سنگی که متعلق به دوره قاجاریه است از طریق واحد حقوقی این اداره کل در دست پیگیری است.
وی تصریح کرد: با توجه به اینکه شیر سنگی نماد هویت و شجاعت مردم استان است از دستگاه های متولی درخواست شده است این اداره کل را در خصوص صیانت وحفاظت از اشای تاریخی یاری کنند.
معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری از عموم مردم استان تقاضا کرد تا در صورت کسب اطلاعاتی در این خصوص مراتب را به اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری استان منعکس کنند.
شیرسنگی که در گویش بختیاری به آن بردشیر گفته می شود نماد غیرت و جوانمردی است که بر روی قبور دلاورمردان بختیاری نصب می شد.
منطقه گردشگری پیرغار در ۴۰کیلومتری مرکز چهارمحال و بختیاری قرار دارد و کتیبه های انقلابیون دوران مشروطه اول و دوم در این کانون، قدمت تاریخی دارد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز