سرقت مسلحانه از خریداران خودرو

دو سارق که به بهانه فروش خودرو، موجودی حساب طعمه هایشان را گرفته و دست به سرقت مسلحانه می‌زدند دستگیر شدند.
روز اول آبان ماه مردی با مراجعه به کلانتری ۱۵۸ کیانشهر به مأموران گفت سرنشینان یک خودرو پراید سفیدرنگ با تهدید اسلحه کمری از او زورگیری کرده‌اند و با سرقت کارت عابر بانکش، ۶ میلیون از حسابش برداشته‌اند.
این مرد به کارآگاهان گفت: چندی پیش در اتوبان بعثت، آگهی فروش خودرویی را روی شیشه عقب آن دیدم و به شماره آن زنگ زدم. با صاحب پراید برای بازدید خودرو، ساعت ۱۷ در شهرک شهید بروجردی – روبه‌روی مجتمع زیتون قرار ملاقات گذاشتم. دو نفر به‌عنوان فروشنده در محل حاضر شدند و پس از توافق بر سر قیمت نهایی، فروشنده از من خواست موجودی حساب بانکی‌ام را به او نشان دهم تا اطمینان حاصل کند که قصد خرید دارم. من هم که خودرو را می‌خواستم با او به مقابل یک عابر بانک رفتم. اما به محض اینکه آنها از پربودن حسابم مطمئن شدند، با اسلحه‌ای کمری به من حمله کرده و پس از ضرب و شتم عابربانکم را گرفتند. دقایقی بعد نیز ۶ میلیون تومان از حسابم برداشت شد.
با توجه به شیوه و شگرد این سرقت کارآگاهان موفق به شناسایی یکی از مجرمین سابقه دار به نام اکبر ۵۲ ساله شدند.
بررسی سوابق اکبر حکایت از آن داشت که وی از مجرمان سابقه دار در زمینه ارتکاب جرایم مختلف سرقت، موادمخدر، نزاع و درگیری است و در سال ۸۶ نیز مردی ۵۰ ساله را با دست و پای بسته در منطقه خاوران به قتل رسانده بود که پس از دستگیری و اعتراف صریح به جنایت، پس از سیر مراحل قانونی و به دستور مقام قضایی از زندان آزاد شده است.
با این اطلاعات متهم دستگیر شد و به سرقت از مرد شاکی با همدستی یکی از دوستانش به نام نقی۵۳ ساله اعتراف کرد و گفت خودرو پراید نیز متعلق به همدستش بود. بلافاصله «نقی» نیز در همان روز دستگیر و به همراه او به اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد.
این دو متهم پس از انتقال به پلیس آگاهی بزرگ، به زورگیری و سرقت‌های مشابه در پوشش فروش خودرو اعتراف کردند و در ادامه تحقیقات، محل تعدادی از سرقت‌ها در شهر‌های حاشیه تهران شناسایی شد.
سرهنگ کارآگاه حمید مکرم، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی گفت: از افرادی که که بدین شیوه و شگرد مورد سرقت و زورگیری قرار گرفته‌اند دعوت می‌شود جهت شناسایی متهمین و پیگیری شکایات خود به نشانی اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ در خیابان وحدت اسلامی تهران مراجعه کنند.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میدهید!

باخبر شدن از
avatar

wpDiscuz