روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۱۲
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 648
  • 1,097
  • 1,389,813
سرقت ۷۰۰ میلیونی با کپی کردن کارت اعتباری ۱۴۲ نفر

فردی که با کپی کردن اطلاعات کارت اعتباری ۱۴۲ نفر توانسته بود بیش از هفت میلیارد ریال از حساب آنان برداشت کند توسط کارآگاهان پلیس فتای استان اصفهان دستگیر شد.
سرهنگ سید مصطفی مرتضوی گفت: در پی شکایت تعدادی از شهروندان مبنی بر برداشت غیرمجاز وجوه از حساب آنان موضوع در دستور کار کارآگاهان این پلیس قرار گرفت.
وی افزود: در تحقیقات صورت گرفته مشخص شد که تمام مالباختگان در یک روز از مغازه لوازم آرایشی و بهداشتی اقدام به خرید کردند.
وی گفت: این فرد به وسیله نصب اسکیمر بر روی دستگاه پوز اقدام به کپی کردن اطلاعات کارت های اعتباری مشتریان کرده و پس از جمع آوری آنها از استان متواری شده بود که پیگیری های ویژه برای شناسایی متهم انجام شد.
متهم پس از ۱۲ برداشت غیر مجاز از حساب مشتریان در یکی از استان های شمالی کشور شناسایی شد که بلافاصله ماموران این پلیس به محل مورد نظر اعزام و متهم را در حالی که مشغول برداشت از حساب یکی از مشتریان در یک صرافی بود دستگیر کردند.
رئیس پلیس فتای استان با بیان اینکه متهم توانسته بود مبلغ ۷۰۰ میلیون تومان از حساب مشتریان خود برداشت کند گفت: با دستگیری وی تمام حساب های او مسدود و وجوه مسروقه به حساب مالباختگان بازگردانده شد.
سرهنگ مرتضوی با بیان اینکه متاسفانه کارت های عابربانک از امنیت پائینی برخوردارند گفت: لازم است که بانک ها نسبت به بالا بردن امنیت این کارت ها اقدام کنند.
وی وجود رمزهای یک بار مصرف و عدم امکان رمز و کد گذاری روی اطلاعات کارت های اعتباری را آسیب پذیری این نوع کارت ها عنوان کرد و اظهار داشت: اسکیمر، یک نوع دستگاهی است که علی رغم استفاده های مفید می تواند اطلاعات کارت های اعتباری را کپی کرده و فردی که اقدام به این کار می کند به راحتی از حساب کارت کپی شده برداشت کند.
این مسئول عنوان داشت: به منظور پیشگیری از بروز این گونه سرقت ها به شهروندان توصیه می کنیم که حتماً خودشان نسبت به کشیدن کارت عابر بانک خود در مغازه ها اقدام کنند و یا مراقب باشند که عملیات بانکی در حضور آنان انجام شود.
وی با بیان اینکه مشتریان حق دارند که خودشان نسبت به کشیدن کارت عابربانک در دستگاه پوز مغازه اقدام کنند گفت: البته مغازه دار نیز حق دارد که عملیات بانکی را ملاحظه کرده و این موضوع یک فعالیت متقابل است که می تواند از بروز هرگونه سرقت و کلاهبرداری چه به ضرر مشتری و چه صاحب مغازه جلوگیری کند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز