روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۲۸
روزنامه ساقی آذربایجان
سرمایه‌گذاری‌های داخلی مطابقتی با قوانین قابل‌قبول دنیا ندارد

رئیس اتاق بازرگانی تبریز گفت: هیچ‌یک از سرمایه‌گذاری‌های داخلی کشور ما مطابقتی با قوانین قابل‌قبول دنیا ندارد.
صمد حسن‌زاده در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه سرمایه‌گذاری خارجی در هر کشوری می‌تواند دستاوردهای بزرگی از قبیل امنیت، اشتغال و توسعه سرمایه‌گذاری فراهم کند، اظهار داشت: متأسفانه آن زیرساخت‌هایی که در سایر کشورها برای سرمایه‌گذاری خارجی وجود دارد ما در کشورمان نمی‌بینیم که فراهم‌ شده باشد.
رئیس اتاق بازرگانی تبریز ادامه داد: دولت‌ها برای جذب سرمایه‌گذاری خارجی برخی مشوق‌ها من‌جمله معافیت‌های مالیاتی در نظر می‌گیرند ولی آنچه که در قوانین کشورمان برای اینکه بتواند ثبات سیاسی و اقتصادی را تضمین کند هنوز آن نیازهایی که سرمایه‌گذاران خارجی را ترغیب می‌کند در کشور نداریم.
رئیس اتاق بازرگانی تبریز گفت: اگر امروز سرمایه‌گذاری خارجی بخواهد در ایران سرمایه‌گذاری کند این امر میسر نمی‌شود مگر اینکه با سرمایه‌گذاری ایرانی مشارکت کند.
حسن‌زاده تصریح کرد: شرایطی که دولت برای سرمایه‌گذاری فراهم کرده فقط توانسته سرمایه‌گذاری‌های نفتی، گاز و یا سرمایه‌گذاری در اختیار خود دولت باشد و اگر امروز سرمایه‌گذاری خارجی با هدف سرمایه‌گذاری به ایران می‌آید ما هنوز نمی‌توانیم ضمانت‌نامه بانکی برای شخص تأمین کنیم در حالی که این اختیارات در دست دولت است و از سویی دیگر اغلب سرمایه‌گذاری‌های خارجی در حوزه دولت انجام می‌گیرد.
رئیس اتاق بازرگانی تبریز در ادامه سخنان خود با ذکر اینکه به اعتقاد بنده وزارت امور اقتصادی و دارایی متولی جذب سرمایه‌گذاران خارجی است، گفت: قوانین و زیرساخت‌هایی که بتواند از سرمایه‌گذاران خارجی حمایت و جذب کند در کشور فراهم نیست.
رئیس اتاق بازرگانی تبریز اضافه کرد: مردم در شرایط بحرانی اقتصاد انتظاراتی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی دارند لذا نمایندگان عصاره ملت هستند و در هر جایی که نقصی وجود دارد نسبت به اصلاح آن نقایص اقدام کنند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز