سرمایه های ذهنی و فکری بزرگترین سرمایه کشور هستند

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز گفت: بزرگترین سرمایه کشور، سرمایه های ذهنی و فکری است. اگر بتوانیم در زمان کنونی از این سرمایه ها به نحو احسن بهره مند شویم، بدون شک تمامی ایده ها مرحله تولید، تجاری سازی و صادرات می رسد
معرفی نوآوری‌ها و اختراعات فناورانه، طرح‌ها، ایده‌‌های دانش محور و توانمندی‌های پژوهشی و فناوری از اهداف برگزاری نمایشگاه های فناوری برای حمایت از ایده پردازان این مرز‌ و بوم و فراهم کردن زمینه مناسب برای تجاری سازی فناوری، بسترسازی برای تکمیل چرخه‌ی علم تا فناوری و فناوری تا کسب‌و‌کار است و همچنین اینچنین نمایشگاهی موجب ایجاد ارتباط بین دانشگاهیان و فناوران با بخش‌های مختلف اقتصادی و اجرایی، گسترش همکاری‌های فناورانه منطقه‌ای، ملی و بین المللی می شود، از اینرو برآنیم تا در سری گزارشات پیرامون این نمایشگاه با معرفی شرکت کننده ها و همچنین ایده های ارزنده آن ها؛ گذر کوتاهی در عرصه تکنوولوژی آذربایجان شرقی و کشور داشته باشیم.
«عزیز جوانپور» رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز، با حضور در غرفه ستاد اطلاع رسانی زون الکترونیک و میکرو الکترونیک پنجمین نمایشگاه فناوری و نوآوری ربع رشیدی به سوالات خبرنگار نصر در رابطه با پنجمین نمایشگاه نوآوری وفناوری ربع رشیدی پاسخ داد.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز تصریح کرد: حضور دانشجویان، مردم، ایده پردازان و خلاقان و … در این عرصه از نمایشگاه منجر به تبادل علمی بین دانشگاهیان و صنعتگران همچنین بین شرکت ها و افرادی که علاقه مند هستند، می شود.
رئیس دانشگاه تاکید کرد: مسئولین امری که صاحب اختیاراتی در این جامعه هستند، لازم است تا حمایت های جدی و لازم را از چنین مجموعه هایی که با تکنولوژی روز دنیا رقابت می کنند، به مرحله اجرایی برسانند تا جوانان بتوانند با شور و شوق بیشتری به مسیر خود ادامه دهند.
جوانپور با بیان اینکه یکی از بزرگترین مشکل کشور، اعتماد نکردن به جوانان است؛ اشاره کرد و گفت: بخش خصوصی در صورتی می تواند با موفقیت وارد چنین مجموعه های شود که به جوانان اعتماد کند؛ این اتفاق ممکن نخواهد بود مگر اعتماد بخش خصوصی به جوانان! نخبه های ما، بزرگترین سرمایه های کشور هستند. جوان حق خطا کردن دارد ولی خطا ها قابل گذشت است. این اعتماد یک ریسک مثبت برای بررسی خطا و آزمایش جوانان است.
وی در پایان اظهار کرد: بزرگترین سرمایه کشور، سرمایه های ذهنی و فکری است. اگر بتوانیم در زمان کنونی از این سرمایه ها به نحو احسن بهره مند شویم، بدون شک تمامی ایده ها مرحله تولید، تجاری سازی و صادرات می رسد./نصر

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میدهید!

باخبر شدن از
avatar

wpDiscuz