روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۶/۱۰/۲۷
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • کاربران حاضر: 0
  • بازدید امروز: 116
  • بازدید دیروز: 888
  • کل بازدید ها: 525,619
اخبار شهرستان

سرمایه گذاری ۱۵ میلیون دلاری  شرکت گرجستانی در معدن مس 

فرماندار هریس با اعلام اینکه شرکت سرمایه گذار گرجستانی در محدوده معدن مس سوناجیل ۱۵ میلیون دلار سرمایه گذاری کرده است، گفت: به احتمال زیاد تا پایان سال ۱۳۹۶ عملیات اکتشاف این معدن پایان خواهد یافت.
صابر تقویمی در شورای برنامه ریزی شهرستان هریس با اشاره به حضور سرمایه گذاران خارجی در زمینه اکتشاف و بهره برداری از معادن غنی طلا و مس در این منطقه، وظیفه ذاتی ادارات را همکاری و تعامل سازنده با سرمایه گذاران بخش خصوصی برای تحقق اهداف توسعه ای و اشتغالزایی دانست.
وی از روسای ادارات خواست با دوری از اقدام جزیره ای، تعامل بین بخشی را سرلوحه کار خود قرار داده و موانع حضور سرمایه گذاران را رفع کنند، زیرا که وجود درک مشترک درباره رونق اقتصادی مبتنی براستخراج معادن، باعث جهش اقتصادی شهرستان خواهد شد.
فرماندار هریس با اشاره به حجم بالای ذخیره معادن شهرستان هریس، اعلام کرد: با راه اندازی مجتمع معدنی سوناجیل هریس حداقل برای ۱۰۰۰نفر از افراد متخصص و نیروی کاربومی، اشتغال پایدار ایجاد خواهد شد.
بیت الله عبداللهی نماینده مردم اهر و هریس در خانه ملت نیز در این جلسه، تشکیل کمیته های ویژه متشکل از رییس ادارات و نمایندگان سرمایه گذاران را برای تسریع در امور اداری و اخذمجوزهای لازم، ضروری دانست و از سرمایه گذاران گرجستانی معدن طلا و مس هریس خواست طبق برنامه پیش بینی شده نسبت به استقرار آزمایشگاه و کارگاه ها و تجهیزات خریداری شده اقدام کنند.
در سال ۱۳۹۲ مراحل اداری و ثبت معدن مس سوناجیل هریس توسط شرکت عقاب طلایی ارسباران شروع شد.
در سال ۱۳۹۴ پس از توافق این شرکت با شرکت مشترک جهان زرجویان ارسباران و مرکز اکتشافات زمین شناسی (شرکت گرجی ) و انتقال پروانه اکتشافی سوناجیل ، عملیات اکتشافی در محدوده معدنی شروع شد.
بر اساس اعلام مسئولان سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی ۳۰ درصدی ذخایر مس کشور در این استان به ویژه در منطقه ارسباران قرار دارد.

اشتغالزایی ۲ هزار نفری با بهره برداری از طرح های صنعتی در آذربایجان شرقی

معاون برنامه ریزی شرکت شهرک های صنعتی آذربایجان شرقی گفت: تا پایان سالجاری و با بهره برداری از ۱۳۰ طرح نیمه تمام صنعتی در شهرک های صنعتی استان برای ۲ هزار و ۸۰ نفر فرصت شغلی ایجاد می شود.
صابر پرنیان در بازدید از شهرک صنعتی عجب شیر اظهار کرد: اهتمام و پیگیری تا رفع مشکلات واحدهای صنعتی در سال جاری از اولویت های کاری این شرکت در تمامی حوزه های کاری است.
وی افزود: در بازدیدهای دوره ای نیز که از طرح های اقتصاد مقاومتی استان صورت می گیرد موضوع راه اندازی و رفع مشکلات این طرح ها در دستور کار قرار دارد.
پرینان گفت: در سال جاری و بر اساس وظایف محوله ستاد اقتصاد مقاومتی بر رفع مشکلات واحدهای صنعتی، بازدید از واحدهای صنعتی و پیگیری رفع مشکلات آنها در اولویت برنامه های این شرکت قرار دارد.
معاون برنامه ریزی شرکت شهرک های صنعتی آذربایجان شرقی ادامه داد: رفع مشکلات پیش روی این واحدها مهم ترین هدفی است که تلاش می کنیم با حمایت سایر دستگاه ها و سیستم بانکی به آن دست یابیم و زمینه را برای اشتغال و تولید هموار کنیم.
پرنیان گفت: موضوعات بانکی، زیرساختی و کمبود زمین از جمله مشکلاتی است که بهره برداری از برخی از واحدهای صنعتی عجب شیر را با مشکل مواجه کرده که سعی می کنیم با همکاری دستگاه های ذیربط این مشکلات رفع و چرخه تولید ر فعال کنیم.
وی با تاکید بر رفع موانع پیش روی صنتعگران گفت: در سال جاری که از سوی مقام معظم رهبری سال اقتصاد مقاومتی، تولید – اشتغال نامگذاری شده همکاری و حمایت همه دستگاه های اجرایی برای رونق بخشی به تولید و ایجاد اشتغال ضروری است.
پرنیان همچنین از افتتاح چهار پروژه صنعتی ذیل طرح های اقتصاد مقاومتی استان تا پایان سال خبر داد و گفت:با به بهره برداری از این طرح ها برای ۲۰۰ نفر اشتغالزایی می شود.
شهرک صنعتی عجب‌ شیر با ۹۶ هکتار مساحت به عنوان یکی از شهرک ‌های صنعتی آذربایجان شرقی در ۲ کیلومتری شهر عجب‌ شیر واقع شده‌ است.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میدهید!

باخبر شدن از
avatar

wpDiscuz
اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
سامانه پیامکی
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
تصویر روز