روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۱
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 821
  • 779
  • 1,330,333
سرمایه گذاری ۲۳۸ میلیارد تومانی در توسعه و تکمیل شبکه فاضلاب کلان شهر اصفهان

با حضور شهردار، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان، مدیرکل حفاظت محیط زیست، مدیرکل بحران استانداری و اعضای شورای شهر اصفهان قرارداد سرمایه گذاری توسعه شبکه جمع آوری فاضلاب شهر اصفهان به ازای واگذاری پساب به منظور توسعه فضای سبز شهر اصفهان به مبلغ ۲۳۸ میلیارد تومان به روش بیع متقابل میان شهرداری اصفهان و شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان منعقد شد.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان در این نشست با اشاره به عدم جاری بودن آب در بستر رودخانه زاینده رود گفت: بدنبال عدم جاری بودن آب در بستر رودخانه زاینده رود وکاهش شدید آبدهی چاهها ضروری به نظر می رسد که شهرداری به منظور آبیاری فضای سبز از پساب بهره مند شود. این درحالیست که زیباسازی کلان شهر اصفهان از اهمیت بسزایی برخوردار است.
مهندس هاشم امینی با بیان اینکه سابقه اجرای شبکه فاضلاب در اصفهان بیش از نیم قرن است اعلام کرد: هم اکنون بیش از ۹۶ درصد مردم شهر اصفهان تحت پوشش خدمات شبکه فاضلاب هستند اما هنوز نقاطی در حاشیه شهر اصفهان وجود دارد که مردم آن محدوده تحت پوشش خدمات شبکه فاضلاب قرار ندارند که خوشبختانه با اجرای این قرارداد شبکه فاضلاب در تمام مناطق اصفهان اجرایی می شود.
وی اعلام کرد: قرارداد سرمایه گذاری توسعه شبکه فاضلاب شهر اصفهان به روش سرمایه گذاری بیع متقابل است که به ازای اجرای ۳۳۰ کیلومتر شبکه جمع آوری فاضلاب، خط انتقال، احداث ایستگاه پمپاژ، ساخت تصفیه خانه های فاضلاب در بازه زمانی ۴ ساله، پساب فاضلاب به مدت ۲۰ سال با دبی ۴۰۰ لیتر بر ثانیه در اختیار شهرداری اصفهان قرار می گیرد.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان خاطرنشان ساخت: انعقاد این قرارداد که با هدف اجرای توسعه شبکه فاضلاب شهر اصفهان در دستور کار قرار گرفت منجر می شود که اصفهان اولین کلان شهری باشد که تأسیسات شبکه فاضلاب به طور کامل در آن عملیاتی شود و صد درصد مردم آن تحت پوشش خدمات شبکه فاضلاب قرار گیرند.
مهندس هاشم امینی گفت: به منظور غلبه بر تبعات بحران کم آبی در استان باید موضوع مدیریت مصرف آب جدی تلقی شود که خوشبختانه قرارداد سرمایه گذاری توسعه شبکه جمع آوری فاضلاب شهر اصفهان که با همکاری و تعامل با شهرداری اصفهان منعقد شد در راستای مدیریت مصرف آب در استان اصفهان بوده است زیرا بازچرخانی آب یکی از مصادیق مدیریت مصرف منابع آبی است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز