روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۰۶
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 913
  • 1,139
  • 1,384,220
سرما مصرف بنزین را افزایش داد

سرما مصرف بنزین را افزایش داد

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی گفت:مشکلی در تامین سوخت مایع وجود ندارد و به میزان کافی ذخایر استراتژیک این فراورده های سوختی درکشور وجود دارد.
منصور ریاحی  افزود:دراستان های مازندران، گیلان و گلستان با توجه به احتمال افت فشار گاز، وضعیت مصرف و توزیع سوخت مایع تحت مدیریت است.
مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ادامه داد: با توجه به استقرار موج سرما در کشور که باعث افزایش مصرف و قطع گاز در برخی مناطق شده است، امکان تامین سوخت در همه مناطق وجود دارد.وی گفت: پس از قطع گاز در استان مازندران، نفتکش های جاده ای و مراکز پخش اقدام به تامین و توزیع نفت سفید، گازوییل و ال.پی.جی مورد نیازکردند.
کاهش مصرف گاز در نیروگاه ها
مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی به وضعیت گاز رسانی به نیروگاه ها اشاره کرد و گفت: با توجه به کاهش دمای هوا، نیروگاه ها به سراغ استفاده از سوخت مایع رفته اند.
ریاحی افزود:در وضعیت عادی حدود ۹۵ درصد سوخت مورد نیاز نیروگاه ها توسط گاز و تامین می شود اما اکنون و پس از اوج گیری سرما و با توجه به اولویت داشتن تامین گاز بخش خانگی، مصرف گاز در نیروگاه ها کاهش قابل توجهی داشته و در مقابل مصرف سوخت مایع رشد کرده است.
مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی یادآور شد: پیشتر، پنچ درصد سوخت نیروگاه ها از محل سوخت مایع تامین می شد اما اکنون به ۵۵ تا ۶۰درصد رسیده است.
قطع گاز سی.ان.جی برخی استان ها و افرایش مصرف بنزین
ریاحی درباره قطع گاز جایگاه سی.ان.جی نیز گفت: تاکنون در سه استان شمالی جایگاه های سی.ان.جی قطع شده اند و موردی از قطع گاز سی ان جی در تهران گزارش داده نشده است.
مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی به قطع جایگاه های سی.ان.جی در استان مازندران اشاره کرد و گفت: به دلیل قطع جایگاه های سی.ان.جی مصرف بنزین افزایش یافته به طوری که مصرف بنزین در استان مازندران از روزانه ۲/۷ میلیون لیتر به ۴/۳ میلیون لیتر در زمان اوج سرما رسیده است.
وی درباره مصرف بنزین در کشور گفت: میزان مصرف بنزین در کشور در روز پنجشنبه به ۷۷٫۸ میلیون لیتر رسید این در حالی است که میانگین مصرف بنزین از ابتدای سال ۹۵ تا پیش از استقرار موج سرما ، ۷۵ میلیون لیتر در روز بوده است.
ریاحی اعلام کرد: اوج مصرف بنزین در کشور در هفته آینده خواهد بود که به علت تعطیلات، حجم مسافرت افزایش می یابد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز