روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۱۲
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 1,358
  • 1,097
  • 1,390,523
سرمربی سابق تیم ملی «کاتا» قربانی قصور پزشکی یا سکته؟

با مرگ سرمربی سابق تیم ملی «کاتا»ی کشور، خانواده وی با طرح شکایتی مدعی شدند پس از بروز عارضه قلبی برای «اکبر اکرامی» و از زمان انتقال وی به یکی از بیمارستان‌های تهران، تکنیسین‌های اورژانس و تیم درمانی دست به دست هم داده و با قصور پزشکی و درمانی خود سبب مرگ او شده‌اند.
روز هشتم خرداد سال ۹۶ خبری درباره مرگ ناگهانی استاد اکبر اکرامی سرمربی اسبق تیم ملی کاتای کشور انتشار یافت که ماجرا از یک اتفاق ساده شروع شد.
سبحان اکرامی فرزند این استاد کاراته گفت: ۱۳ روز قبل، حال پدرم بد شد و بنا به شرایطش با اورژانس تهران تماس گرفتیم اما تیم اورژانس با تأخیر رسیدند و بدون هیچ سؤالی از علائم و سوابق بیماری، علت را افت فشار خون تشخیص دادند و پدرم تا مدت ۳۵ دقیقه به حال خود رها شد. با توجه به احراز علائم سکته و اصرارهای خواهرم مبنی بر تشخیص اشتباه و درخواست معاینه مجدد، متأسفانه راه به جایی نبردیم و در نهایت پدرم را به قصد انتقال به بیمارستان سوار بر آمبولانس کردند. اما این‌بار تمام التماس‌های ما برای انتقال پدرم به بیمارستان «تهران» که یک کوچه پایین‌تر از خانه بود بی‌اثر ماند و تیم اورژانس با بی‌توجهی کامل او را به بیمارستانی در حوالی میدان ولیعصر بردند که خواهش‌های ما با تمسخر و بی‌اعتنایی توهین آمیزی روبه‌رو شد.با تمام این احوال تنها تجویز اورژانس به پدرم، فقط تزریق یک سرم بود. در بیمارستان هم کادر درمانی بدون توجه به حال اورژانسی‌اش، او را با یک سرم به حال خود رها کردند و با تمام اصرارهای خانواده در اشاره به علائم سکته قلبی بیمار اما پرستاران عارضه را فشار پایین تشخیص دادند و او مدت ۱۰ دقیقه در اورژانس رها شد تا اینکه بدنش به طور کامل کبود شد و علائم حیاتی از بین رفت .با اصرار و فریادهایمان، بالاخره پزشک مجاب شد که بیمار را معاینه کند و این در حالی بود که زمان طلایی نجات از دست رفته بود و عملیات احیا بی‌نتیجه ماند. بعد از فوت پدرمان، با اصرار یکی از پزشکان قانونی مستقر در بیمارستان، مجاب به پیگیری قضایی شدیم تا این قصور پزشکی در حق فرد دیگری اعمال نشود، اما در پیگیری‌های انجام شده مطلع شدیم که گزارش اورژانس به نحوی نوشته شده بود که گویی پدرم در خانه فوت شده و پیکر بی جان او را به بیمارستان منتقل کرده‌اند.
با ارجاع موضوع به کلانتری، شکایتی مبنی بر قصور پزشکی و رعایت نکردن اخلاق حرفه‌ای از سوی تکنیسین اورژانس و رسیدگی نکردن به حال بیمار در بیمارستان تنظیم شد.
با این حال جسد را برای روشن شدن علت دقیق مرگ به پزشکی قانونی انتقال دادیم تا از علت دقیق مرگ مطلع شویم و اقدامات قانونی از سر گرفته شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز