روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۰/۲۷
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 211
  • 771
  • 1,433,847
سرپرست اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه: فرآورده خام دامی ناسالم خط قرمز دامپزشکی

سرپرست اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه گفت: درراستای تامین سلامت فرآورده‌های خام دامی استان دامپزشکی علاوه بازرسی‌های روزانه هر ماه گشت‌های مشترکی با دیگر دستگاه‌های ذیربط مانند تغزیرات، مرکز بهداشت و اجرائیات شهرداری و .. را در دستور کار قرار داده است و عرضه فرآورده خام دامی ناسالم خط قرمز دامپزشکی است.
به گزارش خبرنگار زینب علی پناه :امید حاج محمدی در دیدار با مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کرمانشاه بر هماهنگی و هم فرآورده خام دامی ناسالم خط قرمز دامپزشکی افزایی ادارات ذیربط برای برقراری گشت‌های مشترک بر بازار و تامین هرچه بیشتر بهداشت فرآورده‌های خام دامی در استان تاکید کرد و افزود: گشت‌های مشترک حتما هر ماه باید برگزار شود.
او با بیان اینکه سلامت و بهداشت گوشت برای عموم دارای حساسیت ویژه‌ای است اظهار داشت: برگزاری کلاس‌های توجیهی و آموزشی برای متصدیان رستوران‌ها و مراکز عرضه فرآورده‌های خام دامی به منظور افزایش سطح دانش متصدیان و به تبع آن تامین هرچه بیشتر بهداشت فرآورده خام دامی برگزار خواهد شد.
حاج محمدی در ادامه بیان داشت: همه کشتار‌های دام سبک و سنگین و همچنین مرغ می‌بایستی در کشتارگاه و تحت نظر بازرسین بهداشتی دامپزشکی و روحانیون ناظر ذبح شرعی انجام شود این کار برای حفظ سلامت مصرف کننده، لازم و ضروری است.
مدیرکل دامپزشکی استان کرمانشاه همچنین گفت: به دلیل وجود هزینه‌های کارگر، آب و برق و … در کشتارگاه ها، قیمت گوشت استحصالی از کشتارگاه‌ها نسبت به کشتار‌های غیر مجاز خیابانی بالا می‌رود، ولی نباید فراموش کرد که این هزینه به ظاهر اضافی را صرف تامین سلامت خود کرده ایم و به نوعی یک پس انداز است.
دکتر حاج محمدی همچنین با اشاره به کشتار غیر مجاز مرغ در شهرک‌های حاشیه شهر کرمانشاه افزود: برخورد با اینگونه کشتار‌ها تا زمانی که خود مردم خریدار آن هستند بسیار دشوار خواهد بود و تنها راه مقابله با آن هم افزایی برون بخشی با دستگاه‌های ذیربط در جهت ریشه‌ای حل کردن موضوع است.
مدیر کل تعزیرات حکومتی استان کرمانشاه نیز در این دیدار، انجام نظارت دقیق بهداشتی در راستای حفظ سلامت مردم را اولویت کاری همه ارگان‌ها فارغ از مسئول بودن یا نبودن دانست و گفت: حفظ سلامت جامعه یکی از مهم‌ترین اولویت‌های کاری سازمان تعزیرات حکومتی است.
داریوش جودکی با اشاره به بالا بودن قیمت گوشت بیان داشت: این گرانی‌ها افراد سود جو را برای تخلف وسوسه می‌کند و به همین دلیل بر افزایش نظارت‌ها و بازرسی‌ها تاکید می‌شود.
وی همچنین با بیان اینکه پلمپ فروشگاه‌ها و بستن رستوران‌ها زیبنده استان نیست خواستار برگزاری بیشتر کلاس‌های آموزشی و ترویجی ویژه قصبان و صاحبان کشتارگاه‌ها و مراکز عرضه در کل ایام سال شد.
جودکی همچنین در کنار آموزش و تشدید نظارت‌ها بر مراکز عرضه فرآورده خام دامی برخورد قاطع با متخلفان بهداشتی به منظور به مخاطره انداختن سلامت مردم تاکید کرد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز