روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۰/۲۷
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 2
  • 116
  • 761
  • 1,434,513
سرکنسول ترکیه: وظیفه من توسعه روابط بین دو کشور است

به گزارش شهریار، حسین گونگور سرکنسول جدید ترکیه در دیدار با شهردار تبریز با تاکید بر اشتراکات فرهنگی دو کشور گفت: وظیفه من توسعه روابط بین دو کشور دوست است.
او با اشاره به وظایف کنسولگری گفت: در میان وظایفی که داریم مباحث اقتصادی از اهمیت ویژه برخوردار است.
سرکنسول ترکیه در تبریز با بیان اینکه دنبال تسهیل امور مربوط به حضور سرمایه گذاران و اتباع ترکیه در ایران هستیم تاکید کرد: برخی مشکلات مربوط به حضور سرمایه گذاران باید در ایران باید مرتفع شود و با رفع این مشکلات قطعا شاهد حضور آنان در ایران و تبریز خواهیم بود. او توسعه حضور سرمایه گذاران در تبریز را اقدامی دو طرفه دانست و گفت: برخی مسائل قانونی و تسهیل روابط باید از دو طرف حل شود. سرکنسول ترکیه در تبریز افزود: متاسفانه همیشه خاطرات بد در ذهن ها می ماند و برای اینکه این خاطرات به دیگر سرمایه گذاران منتقل نشود باید سعی کنیم سرمایه گذاران راضی از تبریز به کشورشان بازگردند.
حسین گونگور در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به توانمندی کشورش در موضوعات مختلف گفت: ترکیه تجارب خوبی در موضوعاتی مانند ساخت شهرک های صنعتی دارد و می تواند این تجارب را به ایران انتقال دهد.
او در پایان گفت: در پروازی که به تبریز داشتم مناطقی را دیدم که امکان درختکاری انبوه دارد.
حسین گونگور افزود: در هر دوره شهرداری و کنسولگری می توانیم به حجم درختکاری این منطقه اضافه کنیم و در پایان این بخش به یک جنگل تبدیل شود که در واقع نماد دوستی دو کشور باشد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز